TAHTALARDAN DEKORATİF TEPSİ YAPMAK

Tahtalardan dekoratif tepsi yapmak oldukça basit bir işlem gerektiriyor. Bauhaus gibi yapı marketlerde veya marangozlarda bulabileceğiniz tahtalar ile istediğiniz renkte dekoratif sunum tepsisi yapabilirsiniz.

Mutfak tezgahınızda kullanabileceğiniz veya misafirlerinize sunum yaparken rahatlıkla kullanabileceğiniz sunum tepsilerini hazırlamak çok basit. Ahşap kasalar veya tahtalar ile yapılmış sunum tepsileri son zamanlarda çok popüler bir hale geldi. Minimalist dekorasyon tarzında sıkça kullanılan ahşap tepsileri kendi evinizde yapmak hiç zor değil. Ahşap sunum tepsisini hazırlamak için ihtiyacınız malzemeler sadece tahta parçaları, yapıştırıcı ve istediğiniz herhangi bir renk boya. Bu malzemeler ile dakikalar içinde hayal ettiğiniz sunum tepsisine kavuşabilirsiniz.

Sunum tepsisini hazırlarken tahta parçalarının eşit olarak kesildiğine dikkat etmelisiniz. Tahtaları birbirine yapıştıracak malzemeninde güçlü olmasına önem verin. Silikon, tutkal gibi ahşabı çok sağlam bir şekilde yapıştıran ürünler olabilir. Tahta parçalarını düzenli bir şekilde birleştirdikten sonra istediğiniz renge boyayabilir veya kendi doğal haliyle bırakabilirsiniz. Tepsinin kulpları için eski çekmece kulplarını kullanabilir ya da yapı marketlerden kulp satın alabilirsiniz.

Source

tahtalardan-dekoratif-tepsi-yapmak


TAHTA VE ODUN PARÇALARINDAN TAKI ASKILIĞI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir