TEL VE İP İLE BEBEK YAPMA

Tel ve ip ile bebek yapma konum ile sizlere çocuklarınız içi hazırlayabileceğiniz çok hoş bir oyuncak bebek yapımını anlatacağım. Kendi kızım için de hoş bir sürpriz olacağını düşündüğüm bu oyuncak bebeğin sizin de çok hoşunuza gideceğini düşündüğüm için hemen paylaşmak istedim. Sözü fazla uzatmadan telden bebek yapımının aşamalarını anlatmak istiyorum.

Telden oyuncak bebek yapımı için ilk olarak kaba şekli ile bebeğin vücudunu hazırlayın. Baş kısmı için yuvarlak kumaşlar ve küçük bir elyaf parçası kullanın. Bu malzemeler ile hazırladığınız baş kısmına istediğiniz şekilde yüz şekli verebilirsiniz. Oyuncak bebeğin diğer kısımları için tellerin etrafına yün ip kalınlığında ipler ile dolama yaparak vücut şekli verin. Bu aşamada beyaz ya da ten rengi ipler kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Telden bebek yapımından sonra bebeğe uygun kıyafetleri de kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kız ya da erkek olarak hazırladığınız bu oyuncak bebeklere örgüden ya da kumaş parçaları ile hoş giyim ürünleri hazırlayıp kullanabilirsiniz. Hatta birden fazla kıyafet hazırlayıp çocuğunuzun oyun sırasında değişik bebek kıyafetleri giydirip daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Tel ile oyuncak bebek yapımı konusu ile ilgili resimleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip siz de çocuklarınız için hoş oyuncaklar hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

tel-ve-ip-ile-bebek-yapma

İlginizi Çekebilir

KAĞIT HAVLU RULOLARINDAN KOLYE VE BİLEZİK STANDI YAPMAK

Kağıt havlu rolularından kolye ve bilezik standı yapmak çok zevkli olacaktır. Evlerimizde sürekli olarak kullandığımız …

Leave a Reply

Your email address will not be published.