TEL VE İP İLE BEBEK YAPMA

Tel ve ip ile bebek yapma konum ile sizlere çocuklarınız içi hazırlayabileceğiniz çok hoş bir oyuncak bebek yapımını anlatacağım. Kendi kızım için de hoş bir sürpriz olacağını düşündüğüm bu oyuncak bebeğin sizin de çok hoşunuza gideceğini düşündüğüm için hemen paylaşmak istedim. Sözü fazla uzatmadan telden bebek yapımının aşamalarını anlatmak istiyorum.

Telden oyuncak bebek yapımı için ilk olarak kaba şekli ile bebeğin vücudunu hazırlayın. Baş kısmı için yuvarlak kumaşlar ve küçük bir elyaf parçası kullanın. Bu malzemeler ile hazırladığınız baş kısmına istediğiniz şekilde yüz şekli verebilirsiniz. Oyuncak bebeğin diğer kısımları için tellerin etrafına yün ip kalınlığında ipler ile dolama yaparak vücut şekli verin. Bu aşamada beyaz ya da ten rengi ipler kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Telden bebek yapımından sonra bebeğe uygun kıyafetleri de kendiniz hazırlayabilirsiniz. Kız ya da erkek olarak hazırladığınız bu oyuncak bebeklere örgüden ya da kumaş parçaları ile hoş giyim ürünleri hazırlayıp kullanabilirsiniz. Hatta birden fazla kıyafet hazırlayıp çocuğunuzun oyun sırasında değişik bebek kıyafetleri giydirip daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Tel ile oyuncak bebek yapımı konusu ile ilgili resimleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip siz de çocuklarınız için hoş oyuncaklar hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

tel-ve-ip-ile-bebek-yapma


ESKİ KOTTAN EL ÇANTASI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir