TELDEN KÜPE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Telden küpe yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere çok basit ve çok güzel bir küpe yapımının detaylarını aktaracağım. Pek çoğumuzun gün içerisinde gözünün önüne gelen boncuklu küpe, kolye ve bileklik modellerinden olan bu çalışma, takı tasarımına ilgi duyan bayanların daha ayrı hoşuna gidecek gibime geliyor. Merak ettiğinizi düşünerek hemen konunun açıklamasına geçiyorum.

Tel ile küpe yapmak için gerekli olan malzemeleri, takı tasarımı malzemesi satan ya da hobi malzemelerine yer veren mağazalarda bulabilirsiniz. Bu küpeleri yapmak için çok sayıda ve farklı renklerde olabilen küçük boncuklar, takı teli ve takı kesim aparatı yeterlidir. Boncuklu küpelerin yapımı için ilk olarak küpenin şeklini vermelisiniz. Bunun için yuvarlak bir aparattan yardım alabilirsiniz.

Tel ile çiçek şeklini verdikten sonra her bir yaprak içine tam dolduracak şekilde iplere boncuk dizip iğne yardımı ile yaprakların içine geçirin. Bu şekilde boncukları birbirine yapışık şekilde yerleştirin ve sabitleyin. Bunun için dayanıklı ancak ince yapılı iplerden kullanmanız gerekir. Yaprakların içini doldurduktan sonra küpe yapmak istiyorsanız küpe aparatını, kolye yapmak istiyorsanız da kolye için gerekli olan takım aparatını hazırlayıp yerleştirin.

Telden küpe nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Son olarak sizinle konunun detaylarını anlatan resimleri paylaşmak istiyorum. Bu resimlere bakarak siz de kendi takılarınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Keyifli çalışmalar.

source
telden-küpe-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

BONCUKLU ÇİÇEK BROŞ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Boncuklu çiçek broş yapmak resimli anlatım başlığı ile işlediğim bugünkü konumun benzerlerini daha önce de …

Leave a Reply

Your email address will not be published.