TELDEN SANDALET ASKISI YAPIMI

Telden sandalet askısı yapımı yaratıcı kendin yap projelerinden biri… Hem kullanışlı hem de yapım olarak çok basit olan bu özel askıyı herkesin yapabileceğini düşünüyorum. Elbise askılarına benzer şekilde hazırlanan telden sandalet askısı yapımını detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider.

Telden sandalet askısı yapımı için çok ince olmayan ama bükülme özelliğine sahip tellerden kullanmanız gerekir. Bu tellerden hobi malzemesi satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Yapmak istediğiniz askının büyüklüğüne göre telleri parçalara ayırın. Ayırdığınız bu parçaları askı şekli vererek bükün. Elbise askılarından farklı olarak sandalet askısı yapımı sırasında askının her iki yanından uzanan uzantılar olması gerekir. Bu uzantılar sandalet ya da terliklerin asım yerleri olacak.

Telden sandalet askısı için telden kıyafet askılarını da kullanabilirsiniz. Artık kullanmak istemediğiniz ve bükülme özelliği bulunan telden askılarınızı bir pense yardımı ile alt kısmından kesin. kesilen kısımları dışa doğru kıvırın ve uçlarını yukarı kaldırın. İşte giysi askınız artık telden sandalet askı oldu bile.

Telden sandalet askı nasıl yapılır sorusunun cevabını iki farklı şekilde verdim. Evinizde tel varsa tel ile telden giysi askısı var ise bu askı ile çok kullanışlı sandalet ve terlik askıları hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

telden-sandalet-askısı-yapımı

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published.