TENEKE KUTUDAN FENER YAPIMI

Teneke kutudan fener yapımı konum ile sizlere çok hoş bir bahçe dekorasyonu önerisi sunmak istiyorum. Sitede zaman zaman pek çok kullanılmış eşya ya da araç gerecin geri dönüşümüne yer verdim. Teneke kutu ya da konserve kutusu olarak geçen eşyaları da kullanarak çok sayıda özel ürün hazırladım. Bu çalışmaların tümüne sitede arama butonunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Teneke kutudan nasıl fener yapılır sorusunun cevabı için ilk olarak gerekli malzemelerden bahsetmek istiyorum. Bu çalışma için teneke kutu, ışıklandırma yapmak için mum ya da seyyar lamba ve istediğiniz bir renkte boya yeterlidir. Konserve ya da salça kutularını güzelce yıkayıp temizledikten sonra ucu sivri bir çivi ile istediğiniz şekilde delin. Bu aşamada isterseniz rastgele delebilir, isterseniz de şekilli delme yapabilirsiniz.

Teneke kutudan bahçe feneri yapımının ikinci aşaması olarak istediğiniz renklerde tenekeleri boyayın. Kuruduktan sonra iki tarafından ince bir tel geçirip sap kısmını oluşturun. İsteğinize göre kutuların içine ışık verecek malzemeleri yerleştirin ve kullanmaya başlayın. Ben aydınlatma için büyük mumların kullanılmasını tavsiye ediyorum. Ancak dış ortamda sönmemeleri için konserve kutularının başlarının da hafif kapatılması gerekir.

Teneke kutudan fener yapımı ile siz de renk renk çok hoş bahçe fenerlerine sahip olabilirsiniz. Bahçe dekorasyonu için çok hoş bir fikir olan bu çalışmanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Umarım bu fikri beğenir ve siz de hoş bahçe fenerleri hazırlarsınız. Kolay gelsin.

source

teneke-kutudan-fener-yapımı

 

İlginizi Çekebilir

El Orgusu El Yapımı Paspas Modelleri

EL ÖRGÜSÜ EL YAPIMI PASPAS MODELLERİ

Ev dekorasyonlarımızda el örgüsü ve el yapımı ürünlerimizi şık bir dekorasyon malzemesi olarak kullanıyoruz. El …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *