TIĞ İLE 3 BOYUTLU KELEBEK MOTİFİ YAPMAK

Tığ ile 3 boyutlu kelebek motif yapmak hem çok kolay hem de çok eğlenceli. Tığ ve iplikler kullanarak dantelleriniz üzerine çok şık görünen kelebekler yapabilirsiniz.

Örgü ve dantel hem hobi olarak hem de gelir sağlamak amacıyla günümüzde oldukça popüler hale geldi. Eski dönemlerde kadınların tek hobisi olan danteller, teknolojik cihazlardan sıkılanlar için yeniden iyi bir alternatif olarak tercih edilmeye başlandı. Yepyeni iplik çeşitleri ve dantel örnekleriyle oldukça güzel ürünler ortaya çıkarabiliyorsunuz. Danteller üzerine vereceğiniz tasarımlar da dikkat çekiciliği arttırmaktadır. Dantellerinizde kullanabileceğiniz motif örneklerinden kelebeklerin nasıl yapıldığını anlatan içeriğimi inceleyerek siz de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda paylaştığım resim üzerindeki talimatları izleyerek çok basit bir şekilde kelebek motifini oluşturabilirsiniz. Kelebek figürleri takılarda, yazma kenarlarında, havlu kenarlarında ve daha bir çok ürün grubu üzerinde kullanılabilmektedir. Kelebek motifini renkli iplerle hazırlamanızı tavsiye ediyorum. Kelebeklerin rengarenk kanatlarını ipliklerle gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Üç boyutlu olması nedeni ile oldukça gerçekçi bir görünüme sahiptir.

Source

tig-ile-uc-boyutlu-kelebek-motifi-yapmak


ÇEYİZLİK DANTEL MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir