Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / TIĞ İLE BEBEK YELEĞİ YAPIMI

TIĞ İLE BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Tığ ile bebek yeleği yapımı konusu ile sevimli mi sevimli bir bebek yeleği modelinden söz edeceğim. Sizler için en yeni ve en hoş örgü modellerine göz atarken rastladığım bu bebek yeleği benim çok hoşuma gitti. Sizin de çok hoşunuza gideceğini düşündüğüm için hemen paylaşmak istedim.

Tığ işi bebek yeleği modeli için yakadan örgüye başlayın. Bebeğinizin boyutuna ve ayına göre boyutunu siz ayarlayabilirsiniz. 3’lü trabzanlar ile 6-7 sıra örün. Bu örme işlemi sırasında arttırma yaparak yeleğin kol kısmını oluşturun. Kol kısmından sonra çiçek motiflerini işlemeye başlayabilirsiniz. Kendi zevkinize göre belirli aralıklar ile çiçek motifleriyle süslediğiniz tığ işi bebek yeleği modelini çocuğunuzun bedenine göre uzunlukta yapabilirsiniz.

Tığ işi bebek yeleği yapımı çalışmasında dilerseniz pul ve boncuklar da kullanabilirsiniz. Bu özel tığ işi bebek yeleği modelini pembe, kırmızı, turuncu, beyaz, sarı ya da krem tonlarında hazırlayabilirsiniz. Eğer tek renk çok sade gelirse birden fazla renk ile hazırlayabilirsiniz.

Bu yazımda tığ işi bebek yeleği modeli yapımının detaylarından kısaca söz ettim. Siz de minik bebeğiniz için bu hoş ve eğlenceli bebek yeleği modelini hazırlayabilirsiniz. Aşağıda modelin resimlerini paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider. Kolay gelsin.

source

tığ-ile-bebek-yeleği-yapımı

DANTEL KELEBEK YAPMAK ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

en-guncel-bebek-orgusu

EN GÜNCEL BEBEK ÖRGÜSÜ MODELLERİ

Bebek örgüsü modelleri, özellikle hamile bayanların ya da yeni bebeği olmuş olan bayanların internette araştırdığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir