TIĞ İLE ÇİÇEK YAPMAK RESİMLİ

Tığ ile çiçek yapmak resimli anlatımı ile sizler için çok hoş bir çiçek yapımından bahsedeceğim. Renkli tığ işi ile yapılmış çiçekler, son zamanlarda çok sık karşıma çıkmaya başladı. Pek çok giyim ve aksesuar ürününde kullanılan bu çiçeklerin son derece basit bir yapılışı var. Tığ işi örgüye yeni başlayanların merak edeceğini düşündüğüm bu hoş çalışmanın detaylarını anlatırken bile çok eğlendiğimi söylemek istiyorum.

Tığ ile çiçek yapmak için farklı renklerde aynı kalınlığa sahip ipler kullanabileceğiniz gibi ayı renk ip de kullanabilirsiniz. İlk olarak zincir yapıp bir daire oluşturun. Dairenin içini trabzan ile doldurun ve sonraki sıralarda çiçeğin yapraklarına oluşturun. İlk katı bu şekilde bitirdikten sonra renkli çiçek için başka bir renge geçip orta kısımdan trabzan çıkarıp yaprak yapın.

Tığ ile çiçek yapımında zincir ve trabzandan yararlanılır. Aynı şekilde çiçek yapraklarının yapımında da trabzan ve zincirlerden yararlanılır. Bu şekilde yaprak ve çiçekleri hazırlayıp bir kombin oluşturabilirsiniz. Çiçeklerin her birini aynı renk yapabileceğiniz gibi farklı renklerde de hazırlayabilirsiniz.

Tığ ile çiçek yapımı detaylarından bahsettiğim yazımın sonuna geldim. Daha detaylı bilgi için şimdi sizlerle tığ işi çiçek yapımının aşamalarını anlatan resmi paylaşıyorum. Kolay gelsin.

tığ-ile-çiçek-yapmak-resimli

source


ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir