TIĞ İŞİ İLE DENİZ KABUĞU ÖRGÜ MODELİ YAPMAK

Tığ işi ile deniz kabuğu örgü modeli yapmak, oldukça kolay ve çok hoş bir görünüme sahip. Beyaz renk ile örülen bu örnekte olduğu gibi siz de dikkat çekici bir örgü örneği oluşturabilirsiniz. Deniz kabuğu tasarımına sahip olan örgü motifi, yelek, kazak, şal gibi giysilerin örülmesinde kullanılabilir. Aşağıda yer verdiğim görselde nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde görüntülenebilir.

Deniz kabuğu örgü deseni nasıl yapılır?

Deniz kabuğu örgü desenini yapmak için aşağıdaki görseli detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Görselde adım adım örneğin nasıl yapıldığını görmeniz mümkün. İp tercihi olarak görseldeki örnekteki ipin aynı yapısını tercih etmenizi öneriyorum. Daha kalın veya ince iplerle de örebilirsiniz ancak, bu iplik ile motif daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Renk olarak istediğiniz tonu kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu rengi genellikle beyaz olduğu için en güzel örneği de beyaz renkte yakalayabilirsiniz. Bunun haricinde bebek pembesi ya da bebek mavisi tonlar da örneğin ön plana çıkarılması için uygun olabilir.

Source

tig-ile-deniz-kabugu-orgu-modeli-yapmak


BAL PETEĞİ ÖRGÜ ÖRNEĞİ NASIL YAPILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir