Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / TIĞ İŞİ İLE DENİZ KABUĞU ÖRGÜ MODELİ YAPMAK

TIĞ İŞİ İLE DENİZ KABUĞU ÖRGÜ MODELİ YAPMAK

Tığ işi ile deniz kabuğu örgü modeli yapmak, oldukça kolay ve çok hoş bir görünüme sahip. Beyaz renk ile örülen bu örnekte olduğu gibi siz de dikkat çekici bir örgü örneği oluşturabilirsiniz. Deniz kabuğu tasarımına sahip olan örgü motifi, yelek, kazak, şal gibi giysilerin örülmesinde kullanılabilir. Aşağıda yer verdiğim görselde nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde görüntülenebilir.

Deniz kabuğu örgü deseni nasıl yapılır?

Deniz kabuğu örgü desenini yapmak için aşağıdaki görseli detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Görselde adım adım örneğin nasıl yapıldığını görmeniz mümkün. İp tercihi olarak görseldeki örnekteki ipin aynı yapısını tercih etmenizi öneriyorum. Daha kalın veya ince iplerle de örebilirsiniz ancak, bu iplik ile motif daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Renk olarak istediğiniz tonu kullanabilirsiniz. Deniz kabuğu rengi genellikle beyaz olduğu için en güzel örneği de beyaz renkte yakalayabilirsiniz. Bunun haricinde bebek pembesi ya da bebek mavisi tonlar da örneğin ön plana çıkarılması için uygun olabilir.

Source

tig-ile-deniz-kabugu-orgu-modeli-yapmak

BAL PETEĞİ ÖRGÜ ÖRNEĞİ NASIL YAPILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kazak-Ornekleri-1

KAZAK ÖRNEKLERİ

Kazak örnekleri, özellikle kış aylarına girmiş olduğumuz dönemlerde bizim için giymesi en keyifli ve en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir