Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / TIĞ İLE EL ÇANTASI YAPIMI


TIĞ İLE EL ÇANTASI YAPIMI

Tığ ile el çantası yapımı başlıklı bu konuda, mini mini, zarif ve şık bir çanta yapımını anlatacağım. Örgü tekniği ile hazırlanan bu el çantasından, isterseniz küçük kız çocuklarınız için askılı çanta da hazırlayabilirsiniz. Çok hoşuma giden ve kendim de denemek istediğim bu çalışmanın detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örgü el çantası yapımı için ilk olarak sihirli halka yaparak örgüye başlayın. Sihirli halkanın etrafını sık iğne ile doldurun. Yuvarlak bir motif şeklinde örgüye devam edin. Taban kısmını bitirdikten sonra istediğiniz uzunluğa gelene kadar sık iğne ile örgüye devam edin. El çantası istediğiniz boyuta ulaşınca kesme işlemini gerçekleştirin.

Örgü el çantası yapımının ikinci aşaması olan kapak için de yine aynı renk ile örgüye başlayın. Yarım yuvarlak bir dantel örneğini kapak örneği olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz, aşağıda resimde şemasını verdiğim örneği de el çantası kapağı olarak kullanabilirsiniz.

Tığ ile el çantası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aşağıdaki resimlere bakarak siz de deneyebilirsiniz. Her renk tonu hazırlayabileceğiniz bu el çantası modellerini, simli ya da daha farklı tür iplerle daha farklı tarzlarda da hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

tığ-ile-el-çantası-yapımı

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!_4

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!

Yazlık kız bebek ve çocuk örgü elbiseleri modellerinden jile elbise yapımını sizlere anlatacağız. Bunun için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir