TIĞ İLE EL ÇANTASI YAPIMI

Tığ ile el çantası yapımı başlıklı bu konuda, mini mini, zarif ve şık bir çanta yapımını anlatacağım. Örgü tekniği ile hazırlanan bu el çantasından, isterseniz küçük kız çocuklarınız için askılı çanta da hazırlayabilirsiniz. Çok hoşuma giden ve kendim de denemek istediğim bu çalışmanın detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örgü el çantası yapımı için ilk olarak sihirli halka yaparak örgüye başlayın. Sihirli halkanın etrafını sık iğne ile doldurun. Yuvarlak bir motif şeklinde örgüye devam edin. Taban kısmını bitirdikten sonra istediğiniz uzunluğa gelene kadar sık iğne ile örgüye devam edin. El çantası istediğiniz boyuta ulaşınca kesme işlemini gerçekleştirin.

Örgü el çantası yapımının ikinci aşaması olan kapak için de yine aynı renk ile örgüye başlayın. Yarım yuvarlak bir dantel örneğini kapak örneği olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz, aşağıda resimde şemasını verdiğim örneği de el çantası kapağı olarak kullanabilirsiniz.

Tığ ile el çantası nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aşağıdaki resimlere bakarak siz de deneyebilirsiniz. Her renk tonu hazırlayabileceğiniz bu el çantası modellerini, simli ya da daha farklı tür iplerle daha farklı tarzlarda da hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

tığ-ile-el-çantası-yapımı


HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir