TIĞ İLE UZUN ŞAL YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Tığ ile uzun şal yapımı resimli anlatım konum ile sizlere çok zarif bir şal örneğinin yapımından bahsedeceğim. Mevsimlik ya da yaz aylarında kullanılan uzun şal modelleri, abiye giyim üzerinde de çok hoş duruyor. Simli ipler ya da boncuklar ile özellikle daha şık bir görüntü oluşturulan uzun şallar, benim de tercihlerim arasında yer alıyor. Sizlerin de sık kullandığınızı düşünerek bugün bu örneği hazırladım.

Tığ işi şal modeli için ilk olarak 13 zincir çekin. Bu 13 zincirin içinden teker teker ilmek çıkarıp uzatın. Bu uzatma aşamasında çıkarılan ilmeklerin aynı boyda olmalarına dikkat edin. Tek ilmek alıp tüm uzantıları bir seferde kapatın. 6 zincir çekin, çıkarılan ilmeklerin sonuna batın ve 6 zincir daha çekin. Sonrasında yine ilmek uzatıp bu şekilde devam edin.

Uzun şal yapımı için kullanılan bu örneğin geri dönüşünde ise her bir zincirin üzerine bir adet zincir batarak dönüş yapılır. Bir sonraki sırada yine aynı şekilde uzatıp batarak örgüye devam edilir. Şal boyunu istediğiniz kadar uzatıp sonunda bitirebilirsiniz. Şalın her iki tarafına da ince püsküller ekleyerek örgüyü tamamlayın.

Tığ işi şal modeli ile ilgili detaylı anlatım görsellerini şimdi sizlerle paylaşıyorum. Umarım model hoşunuza gider ve siz de bu modeli kendiniz için denersiniz. Kolay gelsin.

uzun-şal-yapılışı

uzun-şal-nasıl-örülür

uzun-şal-yapımı-resimli-anlatım

tığ-ile-şal-örneği


YAZLIK ÖRGÜ ŞAL MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir