Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / TIĞ İLE YELEK ÖRNEĞİ YAPILIŞI RESİMLİ ANLATIM

TIĞ İLE YELEK ÖRNEĞİ YAPILIŞI RESİMLİ ANLATIM

Tığ ile yelek örneği yapılışı resimli anlatım konusu ile çok pratik ve hoş bir örnekten bahsetmek istiyorum. Daha çok sonbahar ya da ilkbahar aylarında serin havalarda kullanılan tığ işi yelek modellerine uygulanan bu hoş örnek, basit bir  teknik ile yapılıyor. Görünüş olarak zarif, yapılış olarak çok pratik olan tığ işi yelek örneği yapımını şimdi sizlere aktarıyorum.

Tığ ile yelek örneği yaparken ilk olarak vücut ölçünüze göre zincir çekin. Bu zincirlerin üzerine ilk sırayı trabzanlar ile tamamlayın. İkinci sıradan itibaren örneğe başlayabilirsiniz. Bu model için örnek yapımında zincir, trabzan ve alt ilmeklerden alma yöntemleri kullanılıyor.

Bu tığ işi yelek modelini yaparken alt kısımlardan ilmeği alırken dikkatli olmanızı ve hepsinde aynı şekilde almanızı tavsiye ederim. Bu şekilde olduğunda örnekte simetriyi sağlamak daha kolay olacaktır. Zincirleri de göz kararı değil sayarak atıp örneği yaparsanız, daha hoş bir model ortaya çıkaracağınızı düşünüyorum.

Bu yazımda kolay tığ işi yelek örneği yapımını anlatmaya çalıştım. Aşağıda sizlerle bu örneğin resimli anlatımı ile ilgili resimleri paylaşıyorum. Umarım hoşunuza gider ve siz de denersiniz. Kolay gelsin.

tığ-işi-yelek-modeli yelek-örneği bayan-yelek-yapımı yelek-modeli örgü-yelek-modeli örgü-yelek-modeli-aşamaları bayan-yelek-örneği yelek-yapılışı

 

FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL ÖRGÜ BİKİNİ MODELLERİ

Son yılların modasına bakıldığında örgü bikini modelleri kullanımının yaygınlaştığını görmek kaçınılmaz olacaktır. Örgü ile yapılan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir