tıg-işi-bebk-patigi

TIĞ İŞİ BEBEK PATİĞİ YAPIMI

Tığ işi bebek patiği yapımı için aşağıda yer verdiğim görselleri inceleyebilir sırasıyla yaparak bebeğiniz için ya da güzel bir hediye yapmak için uygulayabilirsiniz.

İlk önce kullanacağımız tığ ve iplik ile başlayalım. Tığ işi bebek patiği yapımı için en uygun tığ numarası olarak biz 3.5 numaralı tığ kullanmayı seçtik. Bir kız bebeği için yapacağımızdan pembe renkli orta kalınlıkta bir ip seçtik. İpin orta kalınlıkta olması tığ ile de uyumlu olacağından seçeçeceğiniz renkte ora kalınlık ip almaya dikkat edin.

Bebek patiğine başlarken ilk olarak 13 zincir yaparak başladık. Sonrasında topukta 4 zincir üzerinden devam edip 11 ikili trabzan ekleyelim.  Aynı yere 5 trabzan sonrasında 15 trabzan daha ekleyin. Bunlardan sonra kalan tarafa da 3 trabzan yaparak devam edin.

Bu şekilde ilerleyerek patiğin üst tarafına kadar gelin. Üst tarafini ise nasıl bir süs vermek isterseniz ona göre yapabilirsiniz.  Kız bebeği için cici bir patik olsun diye biz güzel bir gül koyduk.

Alternatif olarak beş şiş bebek patiği yapmak isterseniz resimli anlatımlı olarak BEŞ ŞİŞ BEBEK PATİĞİ YAPIMI RESİMLİ bu yazımıza bir göz atabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published.