Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / TIĞ İŞİ BEBEK PATİĞİ YAPIMI

TIĞ İŞİ BEBEK PATİĞİ YAPIMI

Tığ işi bebek patiği yapımı için aşağıda yer verdiğim görselleri inceleyebilir sırasıyla yaparak bebeğiniz için ya da güzel bir hediye yapmak için uygulayabilirsiniz.

İlk önce kullanacağımız tığ ve iplik ile başlayalım. Tığ işi bebek patiği yapımı için en uygun tığ numarası olarak biz 3.5 numaralı tığ kullanmayı seçtik. Bir kız bebeği için yapacağımızdan pembe renkli orta kalınlıkta bir ip seçtik. İpin orta kalınlıkta olması tığ ile de uyumlu olacağından seçeçeceğiniz renkte ora kalınlık ip almaya dikkat edin.

Bebek patiğine başlarken ilk olarak 13 zincir yaparak başladık. Sonrasında topukta 4 zincir üzerinden devam edip 11 ikili trabzan ekleyelim.  Aynı yere 5 trabzan sonrasında 15 trabzan daha ekleyin. Bunlardan sonra kalan tarafa da 3 trabzan yaparak devam edin.

Bu şekilde ilerleyerek patiğin üst tarafına kadar gelin. Üst tarafini ise nasıl bir süs vermek isterseniz ona göre yapabilirsiniz.  Kız bebeği için cici bir patik olsun diye biz güzel bir gül koyduk.

Alternatif olarak beş şiş bebek patiği yapmak isterseniz resimli anlatımlı olarak BEŞ ŞİŞ BEBEK PATİĞİ YAPIMI RESİMLİ bu yazımıza bir göz atabilirsiniz.

 

RENGARENK MİX FİBER EL ÖRGÜ İPLİKLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Derya-Baykal-Lif-Modelleri-1

DERYA BAYKAL LİF MODELLERİ

Derya Baykal lif modelleri, programı tercih eden kişilerin en çok yapmaya çalıştığı modeller arasında bulunmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir