TIĞ İŞİ ÇİÇEK MOTİFİ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Tığ işi çiçek motifi yapmak resimli anlatım konum ile sizlere çok güzel bir motif yapımından bahsedeceğim. İstediğiniz örgü üründe kullanabileceğiniz bu çiçek motiflerini kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Ben resimleri incelerken çok eğlenceli bir çalışma olduğunu düşündüm ve şimdi bu çalışmanın detaylarını sizlerle paylaşıyorum.

Tığ işi çiçek motifi yapımı için basit tığ iş tekniklerini bilmeniz yeterli. Bu motif olarak ilk zincirden bir daire oluşturun. Ardından trabzan ve zincirler ile düz bir çiçek motifi hazırlayın. Belirli büyüklüğe gelince motifi bitirin. Bitirdiğiniz motiflerin üzerine aynı renk ya da farklı bir renkte ip ile battı çıktı yaparak çiçek motifini tamamlayabilirsiniz.

Hazırladığınız bu motifleri bebek battaniyesi, normal battaniye, yelek, kazak, hırka, atkı, bere, yatak örtüsü, çekyat örtüsü gibi farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Ben bu minik motifler ile daha yaratıcı çalışmalar da ortaya çıkarılabileceğini düşünüyorum. Örneğin, saç bandı, toka ya da örgü çantalarda da bu tür motifler kullanılabilir.

Aşağıda örnek bir çalışma olarak bebek battaniyesi üzerine işlenmiş tığ işi çiçek motiflerini görebilirsiniz. Tığ işi çiçek motifi nasıl örülür konusunun detaylarını resimli olarak şimdi sizlere aktarıyorum. Umarım işinize yarar. Kolay gelsin.

tığ-işi-çiçek-motifi-yapmak-resimli-anlatım

source

İlginizi Çekebilir

cift tig dikis egitimi

ÇİFT TIĞ DİKİŞ EĞİTİMİ

Tığ aracılığıyla dikiş yapmak birçok bayanın kullandığı bir yöntemdir. Fakat tabii bu yöntemin de farklılıkları …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *