TIĞ İŞİ ÇİZGİLİ ZİGZAG ÖRGÜ YAPIMI

Tığ işi çizgili zigzag örgü yapımı için aşağıda yer verdiğim örneği ve videoyu inceleyebilirsiniz. Zigzag örgü örneği ile bir çok farklı tasarım oluşturabilirsiniz. En çok battaniye, şal gibi el işleri için tercih edilen zigzag örgü örneği, oldukça kolay ve çok dikkat çekici tasarıma sahiptir.

Zigzag örgü örneğinin dikkat çekici olması için renkli ipliklerle örmenizi öneriyoruz. Resimdeki örnekte yer alan çizgili bir örgü modeli olarak tercih ederseniz, renkli sıraların sayılarını beyaz renk olarak daha fazla örebilirsiniz.

Zigzag örgü örneğini kenar örgüler için tercih edecekseniz, ince tek sıra şeklinde kolay kenar oyası olarak daha uygun olmaktadır. Örtü ya da battaniye örgüsü olarak bu örneği tercih edebilirsiniz.

İp kalınlığına uygun bir tığ numarası tercih etmelisiniz. Bu konuda kendi tecrübelerinizi ya da iplik aldığınız yerdeki yetkilinin bilgilerinden faydalanabilirsiniz.


TIĞ İŞİ İLE ÖRGÜ BAVUL ÇANTA YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir