TIĞ İŞİ FISTIKLI BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Tığ işi fıstıklı bebek battaniyesi yapımı konusu ile sizlere minik bebekleriniz için çok sevimli ve zarif bir bebek battaniyesi modelinden bahsedeceğim. Lif örneği olarak da sıkça karşıma çıkan bu fıstıklı çiçek modeli, bebek battaniyelerinde de çok güzel duruyor. Sizin de severek hazırlayacağınızı düşündüğüm tığ işi fıstıklı bebek battaniyesi modelinin yapımını şimdi sizlere aktarıyorum.

Fıstıklı bebek battaniyesi yapımı için ilk olarak zincir çekip batarak bir daire oluşturun. Bu dairenin içini sık iğne ile doldurun. Sık iğnelerin üzerine başka renk bir ip ile batıp uzatın. 3-4 adet trabzanın üzerine batıp uzattığınız ipleri tek seferde çekip kapatın. Bu şekilde çiçeklerin yapraklarını hazırlayıp birbirlerine ekleyin. Bebeğin boyutuna göre istediğiniz büyüklükte bebek battaniyesini hazırlayabilirsiniz.

Tığ işi fıstıklı bebek battaniyesini isterseniz farklı renklere sahip ipler ile hazırlayabilir, isterseniz de tek canlı bir renk ile hazırlayabilirsiniz. Benim tercihim bebeklerin de ilgisini çekmesi açısından canlı, çok sayıda renkten olacaktır. Çiçekli bebek battaniyesini bitirdikten sonra isteğe bağlı olarak farklı modellerde kenarlar hazırlayıp bebek battaniyesini tamamlayabilirsiniz.

Tığ işi fıstıklı bebek battaniyesi yapımı ile ilgili konumun sonuna geldik. Eğer siz de bu hoş bebek battaniyesi modelini hazırlamak istiyorsanız, aşağıdaki resimleri inceleyip örneği çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.

tığ-işi-fıstıklı-bebek-battaniyesi-yapımı

İlginizi Çekebilir

Kusakli kabartmali orgu modelleri

KUŞAKLI KABARTMALI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Örgüler bayanların hayatında hem önemli hem de zevkli bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok model …

Leave a Reply

Your email address will not be published.