TIĞ İŞİ GÜL YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Tığ işi gül yapmak resimli anlatım konum ile sizlere hoş bir gül yapımından bahsedeceğim. Daha önceleri de sitede çok sayıda çiçek yapımı ve gül yapımına yer vermiştim. Bugünse tığ işi gül yapımı konusuna değinmek istedim. Benim örgülerde en fazla kullandığım örneklerden olan gül yapımının şimdi detaylarını vereceğim.

Tığ işi gül yapımı için farklı renk tonlarını kullanabilirsiniz. Bu renklerin seçiminde yaprak ve gülün rengine göre uygun renkleri seçmeye dikkat edin. Ben gül için kırmızı ve pembenin tüm tonlarını öneriyorum. Eğer birden fazla yapma güle ihtiyacınız varsa farklı renklerde çok sayıda gül hazırlayabilirsiniz.

Tığ işi yapma gül yapmak için ilk olarak belirli uzunlukta zincir çekin ve bu zincirlerin üzerine kafes yapın. Bu kafeslerin içlerini trabzan ile doldurun ve yaprak şekli vermek için arada sık iğne yapın. Bu şekilde uzunca hazırladığınız şeridi daha sonra gül şeklinde sarıp dikin. Gül yapımından sonra yine aynı şekilde yapraklarını da yapın ve onu da çiçeğin altına yerleştirin.

Tığ işi gül nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım yazım ile siz de kolay bir şekilde yapma gül hazırlayabilirsiniz. Aşağıda yapma gül yaparken izlemeniz gereken aşamaları inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

tığ-işi-gül-yapımı-resimli-anlatım

source


KARTONDAN AT ARABASI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir