TIĞ İŞİ GÜL YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Tığ işi gül yapmak resimli anlatım konum ile sizlere hoş bir gül yapımından bahsedeceğim. Daha önceleri de sitede çok sayıda çiçek yapımı ve gül yapımına yer vermiştim. Bugünse tığ işi gül yapımı konusuna değinmek istedim. Benim örgülerde en fazla kullandığım örneklerden olan gül yapımının şimdi detaylarını vereceğim.

Tığ işi gül yapımı için farklı renk tonlarını kullanabilirsiniz. Bu renklerin seçiminde yaprak ve gülün rengine göre uygun renkleri seçmeye dikkat edin. Ben gül için kırmızı ve pembenin tüm tonlarını öneriyorum. Eğer birden fazla yapma güle ihtiyacınız varsa farklı renklerde çok sayıda gül hazırlayabilirsiniz.

Tığ işi yapma gül yapmak için ilk olarak belirli uzunlukta zincir çekin ve bu zincirlerin üzerine kafes yapın. Bu kafeslerin içlerini trabzan ile doldurun ve yaprak şekli vermek için arada sık iğne yapın. Bu şekilde uzunca hazırladığınız şeridi daha sonra gül şeklinde sarıp dikin. Gül yapımından sonra yine aynı şekilde yapraklarını da yapın ve onu da çiçeğin altına yerleştirin.

Tığ işi gül nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye çalıştığım yazım ile siz de kolay bir şekilde yapma gül hazırlayabilirsiniz. Aşağıda yapma gül yaparken izlemeniz gereken aşamaları inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

tığ-işi-gül-yapımı-resimli-anlatım

source

İlginizi Çekebilir

cift tig dikis egitimi

ÇİFT TIĞ DİKİŞ EĞİTİMİ

Tığ aracılığıyla dikiş yapmak birçok bayanın kullandığı bir yöntemdir. Fakat tabii bu yöntemin de farklılıkları …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *