TIĞ İŞİ HAVLU KENARI YAPIMI RESİMLİ

Tığ işi havlu kenarı yapımı resimli başlıklı konum ile sizlere çok hoş bir havlu kenarının yapım aşamalarından bahsedeceğim. Kullanılmak istenen havluya örerek başlanan bu havlu kenarı, kolay yapımının yanında çok hoş bir görüntüye sahip olduğu için ilgimi çekti. Çok ilgimi çeken bu havlu kenarı örneğini bu nedenle sizlerle de paylaşmak istedin.

İki renkli tığ işi havlu kenarı yapımı için havlunun ve üzerindeki desenin rengine göre bir ip rengi seçebilirsiniz. Bu ipe uygun kalınlıkta bir tığ ile havlunun kenarlarına batarak örneğe başlayın. Trabzan ve zincirler ile örneği devam ettirin. Örnek için aşağıdaki resimleri inceleyip yapabilirsiniz.
tığ-işi-havlu-kenarı-örneği

Tığ işi havlu kenarı örneğinin renkli kısmını tamamladıktan sonra dış kısmını beyaz ip ile sık iğne olarak çerçeveleyin. Bu tığ işi havlu kenarı modelinde zevkinize göre isterseniz, simli ya da parlak ipler de kullanabilirsiniz. Eğer havlunuz parlak renklere sahipse ben tercihinizi bu yönde yapmanızı tavsiye ederim.

Tığ işi havlu kenarı nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldik. Siz de hoş ve özel bir havlu kenarı modeli arıyorsanız, tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

İlginizi Çekebilir

TIĞ İŞİ MUTFAK HAVLU KENARLARI

Tığ İşi Mutfak Havlu Kenarları Çeyizlerde olmazsa olmazlardan biri de mutfak havluları. Gerek mutfak işlerinizi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.