TIĞ İŞİ İLE ÖRGÜ BAVUL ÇANTA YAPMAK

Tığ işi ile örgü bavul çanta yapmak çok kolay. Hem seyahat ederken hem de günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz çok şık bir çanta örneğini sizinle paylaşmak istedim. Bavul çantaların son zamanlarda ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuz. Çeşitli markalardan yüksek fiyatlara alacağınız bavul çantaları kendi ellerinizle de yapabilirsiniz. Tığ işi örgülere meraklı iseniz ve el beceriniz varsa siz de çok basitçe oluşturabilirsiniz.

ÖRGÜ BAVUL ÇANTA NASIL YAPILIR?

Aşağıdaki görselde çantanın nasıl yapılacağı ve gerekli tüm ayrıntıları yer almaktadır. Bu ayrıntılara dikkat ederek siz de çok kısa sürede istediğiniz modeldeki bavul çantayı yapabilirsiniz. Bavul çantayı yapmak için orta kısmı bütün haliyle örmeniz yeterli olacaktır. Kenardaki yuvarlak bölümleri de iki ayrı parça halinde örebilirsiniz. Bütün halde ördüğünüz orta kısmı yan taraflarla birleştirerek çok güzel bir çanta ortaya çıkarabilirsiniz. Parçaların birleşiminden sonra fermuarını ve kulplarını takabilirsiniz. Çok kısa sürede kullanışlı bir çanta yapmış olduğunuz için kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz. Tığ kullanarak yapacağınız bu çanta için penye ip gibi sert bir ip kullanmanızı öneriyorum.

Source

tig-isi-orgu-bavul-canta-yapmak


PENYE İPTEN ÖRGÜ ÇANTA YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir