TIĞ İŞİ KARE MOTİF YAPIMI VE ÖRNEĞİ

Tığ işi kare motif yapımı ve örneği ile çok pratik bir şekilde, kare motif yapmayı öğrenebileceksiniz. Tığ işi kare motifler, genellikle battaniye, peçete, banyo kesesi gibi alanlar için tercih edilen bir örgü modelidir.

Tığ İşi Kare Motif Nasıl Yapılır?

Tığ işi olarak örülen kare motifleri, istediğiniz herhangi bir iplik türü ve rengi ile yapabilirsiniz. Bebek battaniyesi, koltuk örtüsü, şal, peçete gibi daha bir çok farklı yöntem için hazırlayabilirsiniz. Yumuşak ya da kalıp gibi görünen sert ip tercih edebilirsiniz.

Tığ İşi Kare Motif Yapımı Anlatımlı

Tığ işi ile kare motif yapımına başlamak için öncelikle 5 zincir çekip halka oluşturun. 3 zincir ile başlayın ve yanına 2 trabzan yapın. 2 zincir daha çekip aynı yere 3 trabzan yapın. Bu işlemi aynı şekilde 2 defa tekrar edin. 4 yuva olacak şekilde yapın. Diğer turda ise, her yuva içine aynı yere 3 trabzan, 2 zincir ve 3 trabzan yapın. Bu turdan sonra ne yapacağınızı görselten inceleyebilirsiniz.
Tığ işi kare motif yapımı ile ilgili aklınıza takılan soruları yorum olarak sorabilirsiniz.


TIĞ İŞİ ÖRGÜ KİTAP AYRACI YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir