TIĞ İŞİ MODERN ÖRGÜ BLUZ YAPIMI VE MODELLERİ

Tığ işi modern örgü bluz yapımı ve modelleri ile çok şık kombinler oluşturmaya hazırlanın. Daha önceki giyim örneklerinde olduğu gibi, bu bluz örneğiyle de çok şık bir modeli sizlerle buluşturuyorum. Soğuk kış mevsiminde veya bahar aylarında rahatlıkla giyebileceğiniz bir model. Örgü tasarımları kullanmaktan hoşlananlar için harika bir fikir oluşturacağından eminim. Tığ işi örgü örmeyi sevenler için çok pratik bir örnek olacaktır. Bu örgü bluz ve şık bir pantolon, tayt ya da maksi boyutta kış eteği ile çok şık bir kış kombini oluşturabilirsiniz.

Tığ İşi Motifli Bluz Nasıl Yapılır?

Tığ işi kullanılarak örülen bu bluzu yapmak için, istediğiniz herhangi bir ip kullanabilirsiniz ancak, dökümlü durması için daha ince ipler kullanmanızı öneriyorum. Bu iplere örnek vermem gerekirse; akrilik ipler, pamuklu akrilik karışımı ipler, pamuklu ipler ve yünlü ipler tercih edebilirsiniz. Tığ ölçüsü olarak da; 2,5-3 mm tığ kullanmanızı öneriyorum. Tığ işi olarak hazırlayacağınız motifleri, görselde göründüğü gibi birleştirebilirsiniz.

tig-isi-orgu-bluz-yapimi


MODERN ÖRGÜ BEBEK TAKIMI ÖRNEKLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir