TIĞ İŞİ MUTFAK HAVLU KENARLARI

Tığ İşi Mutfak Havlu Kenarları

Çeyizlerde olmazsa olmazlardan biri de mutfak havluları. Gerek mutfak işlerinizi yaparken gerekse dekoratif amaçlı kullanacağınız bu havluların da kendilerine özgü kenar süsleri olması gerekiyor. Bu yazımızda sizlere tığ işi mutfak havlu kenarları ile ilgili modelleri ve örnekleri sunacağız.

İlk örneğimiz hemen üstte gördüğünüz halkalı kenarlık. Bu motif mutfak havluları için oldukça uyun fakat renk tercihini sizlere bırakıyoruz.

blank

Hemen yukarıda gördüğünüz diğer örneğimiz yine halkalı motiflerden oluşuyor fakat bu motiflerin özelliği, hem kenarlık olarak hem de havlu üzerinde desen olarak kullanılabilmeleri. Örnekte de görüldüğü gibi havlu üzerinde halkalardan sepetler oluşturulmuş. İster kenarlık olarak isterseniz de havlu deseni olarak kullanabileceğiniz bu modelde neler yapacağınız hayal gücünüze kalmış.

blank

Üstte gördüğünüz bu modelimiz ise tığ işi olarak hazırlayabileceğiniz en gözde modellerden. Şayet bu modeli kullanacaksanız renklerini hiç bozmayın deriz. Haki, koyu ve açık pembe tonları beyaz havlu ile buluşmuş ve çok şık bir tasarım ortaya çıkarmış durumda.

blank

Yukarıda yine halkalı bir model görüyorsunuz. Sadece halka motifi değil aynı zamanda halkalar bir araya getirilerek şık bir çiçek tasarımı ortaya konmuş. Halkalı çiçek motifi de çeyizlik mutfak havlularınızın kenarına çok yakışacak.

blank

Bu yukarıda gördüğünüz model ise yine çiçek motiflerinden oluşturulmuş bir kenarlık. Elinizdeki süslenmemiş mutfak havlularının desenlerine göre kenarlığın rengini değiştirebileceğiniz şık bir tasarım.

blank

Hemen üstte ise yine çiçek figürlerinden oluşan tek bir modelin farklı varyasyonlarını görebilirsiniz. Bu örnekler arasından ene beğendiğiniz modelleri kendi zevkinize göre kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Fiyonklu iğne oyası nasıl yapılır

FİYONKLU İĞNE OYASI YAPIMI

Tülbentler ve yazmalar, kültürümüzde oldukça önem tutan ürünler arasında yer alıyor. Fiyonklu iğne oyası yapımı, …

Leave a Reply

Your email address will not be published.