TIĞ İŞİ ÖRGÜ KİTAP AYRACI YAPIMI

Tığ işi örgü kitap ayracı yapımı çok basit ve çok güzel. Kitap ayraçları bir çok farklı şekilde üretilmektedir. Evde kalan iplerle de çok şık ve güzel kullanımı olan kitap ayracı yapabilirsiniz. Kitap okumayı sevenlerin bu örgü modelini çok beğeneceğinden eminim.

Örgü Ayraç Yapılışı

Malzemeler

İki renk ip
Tığ
İğne
Makas

Örgü ayraç modelini, örgüye yeni başlayanlar bile çok kolayca yapabileceklerdir. Çiçek motifli olan bu örgü ayracını, bir çok farklı çiçek motifi ile deneyebilirsiniz. Örgü ayracınızı örmek için öncelikle pembe renkli ya da sizin tercih ettiğiniz herhangi bir renk ile 70 zincir çekerek başlayın.
4. zincir üzerine aynı yere 10 adet trabzan yapın. Bir sonraki ilmek içine de aynı yere 2 trabzan yapın. Ardından da sonuna kadar her zincir üzerine 2 trabzan yapın. Tamamladığınızda ise görseldeki gibi dikerek gül motifi verebilirsiniz. Çiçeğin zincir kısmını isterseniz daha uzun yapabilirsiniz. Resimdeki örnekten yola çıkarak, istediğiniz herhangi bir çiçek motifini de uygulayabilirsiniz.

cicek-motifli-orgu-kitap-ayraci-yapimi

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *