TIĞ İŞİ ŞEFTALİ ŞAL YAPIMI

Tığ işi şal modellerinden biri olan şeftali çekirdeği şal modeli bayanların dikkatini çekmeye başlayan şallardan biridir. Bu şal modeli tığ ile yapıldığı için biraz zahmetli olmakla birlikte şık görüntüsü tüm zahmetini gölgede bırkmaktadır. Şeftali çekirdeği tığ işi şal yapımı hakkında kısaca bilgi vererek bu modeli yapmak isteye bayanlara yardımcı olmak istiyoruz.

Şalların son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlaması ile birlikte şak modelleri de bir hayli artmıştır. Özellikle tığ işi şallar son zamanlarda popülerliğini arttırmıştır. Ev hanımlarının en büyük zeklerinden biri olan örgü işlerine şalların da eklenmesiyle ortaya çok farklı modeller çıkmaya başlamıştır.

Şeftali Çekirdeği Tığ İşi Şal Yapımı

Biraz zor bir model olan bu şalı tığ işi şalları çok iyi yapan bayanların hiç zorlanmadan yapacağına eminiz. Genellikle beyaz renk ip tercih edilmekle birlikte istediğiniz renk iple şalı örebilirsiniz. Şal tığ ile örüldüğü için ince ip kullanılması gerekmektedir. Şal arkadan üçgen bir görünüme sahip olarak örülmektedir. Orta kısımlar şeftali çekirdeğine benzer motifler içerdiği için adını oradan almıştır.

Hayal Gücünüzle Şaheser Oluşturun

Şeftali çekirdeği tığ işi şal modeli her ne kadar benzer motiflerin kullanılmasıyla oluşturulsa da kenarları ve uzunlupu tamamen size bırakılmıştır. Şalın kenarlarını süslemesini ister çiçek motifleri ile, ister düz olarak yapablirsiniz ya da aklınızda olan başka herhangi motiflerle tamamlayarak bitirebilirsiniz şalınızı. Tamamen sizin hayal gücünüzle yapacağınız bu şal modeli biraz zahmetli olsa da elinze aldığınızda ne kadar çabul bittiğini göreceksiniz. Şal örgü modelleri arasında sevilen bir yere sahip olan şeftali çekirdeği tığ işi şalı siz de denemelisiniz.

Her Mevsimde Kullanabilirsiniz

Bu şal modeli ince iplerle örüldüğü için genellikle yaz ve bahar aylarında kullanılmasıyla birlikte dilerseniz kış günlerinde de kullanabilirsiniz. Daha kalın ve koyu bir renkle örgüsünü yaparak kış aylarında da rahatlıkla kullanılabilecek bir şal olacağından emin olabilirsiniz. Genel olarak ince ve açık renkli iplerle örülen şeftali çekirdeği tığ işi şalı örerek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

İstediğiniz Rengi Kullanarak Örün

Şeftali çekirdeği tığ işi şal için istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Genellikle yaz ve bahar aylarında kullanıldığı için açık renk olduklarını görebiliriz. Fakat siz dilerseniz farklı renklerde örerek şalınızı kullanabilirsiniz.

Şeftali çekirdeği tığ işi şal nasıl yapılır sorunuza vediğimiz görsellerden yararlanarak ya da internetten detaylı bir şekilde arama yaparak cevap bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

YENİ PAPATYA LİF MODELİ

Yeni papatya lif modeli, pek çok kişinin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Papatya lif …

Leave a Reply

Your email address will not be published.