TOPUZ SÜNGERİ İLE BALERİN TOPUZU YAPIMI

Topuz süngeri ile balerin topuzu yapımı başlıklı konum ile sizlere pek çok bayanın bildiği bir saç modelini anlatacağım. Her saç uzunluğuna uygun pratik saç modellerine daha önceden de sitede yer vermiştim. Saç modelleri kategorimizden bu modellerin tümüne ulaşabilirsiniz. Bugünkü konum olan topuz süngeri ile balerin topuzunun detaylarına ise yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Topuz süngeri ile balerin topuzu yapımı için ilk olarak saçlarınızı düz bir şekilde en tepeden at kuyruğu toplayın. Kuyruğun düz olması için toplama öncesi fön çekebilir ya da topladıktan sonra hafif saç şekillendirici ile düzleştirebilirsiniz. At kuyruğunu düzleştirdikten sonra topuz süngerini saçların içinden geçirin ve eşit şekilde süngerin üzerinden yelpaze gibi açarak ufak bir lastik toka ile sabitleyin.

Balerin topuzu halini alan saçlar eğer kısa ise gerekli olan düzenlemeler yapıldıktan sonra saç spreyi ile sabitlenip kullanılabilir. Eğer saçlar uzun ise topuzdan kalan saçları topuz etrafına dolayarak modeli tamamlayabilirsiniz. Topuz süngeri ile yapılan bu balerin topuzu, seyrek saçlı ya da kısa saç modeline sahip bayanlar için daha idealdir.

Topuz süngeri nasıl kullanılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda konu ile ilgili resimleri sizlerle paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek topuz süngeri kullanımı hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

source

topuz-süngeri-ile-balerin-topuzu-yapımı


SAÇ BANDI İLE ŞIK SAÇ MODELİ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir