Ana Sayfa / PRATİK BİLGİLER / TOZ VE SIVI DETERJAN ARASINDAKİ FARKLAR

TOZ VE SIVI DETERJAN ARASINDAKİ FARKLAR

Toz ve sıvı deterjan arasındaki farklar her zaman merak konusu olmuştur. Deterjan firmaları bazen toz deterjanı önerirken, bazen de sıvı deterjanı önermektedir. Peki ya hangisini almak gerekiyor? Bu konu sizin de aklınızı karıştırıyorsa, sizin için yaptığım araştırmaları inceleyebilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; sıvı deterjan da, toz deterjan da aynı amaç için üretilmektedir. İkisi de çamaşırlarınızı iyi bir şekilde temizleyebilmektedir. Sadece bir kaç fark ile.

Fiyatı

Toz deterjanlar, sıvı deterjana göre daha düşük maliyetlidir. Eğer bütçeniz fazla harcama yapmaya yeterli değilse, toz deterjanlarla da çok iyi bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Toz deterjanın raf ömrü sıvıya göre daha uzundur. Tasarruf yapmak isterseniz, toz deterjanı yüksek miktarlarda ya da toptan alabilirsiniz. Sıvı deterjanların da indirimlerini takip ederek, uygun maliyete getirebilirsiniz.

Suyla Etkileşimi

Toz deterjanlar, sıvı deterjana göre suyla daha zor temas etmektedir. Suyun sert olduğu bölgelerde sıvı deterjan kullanımı önerilmektedir.

Leke Çıkarması

Toz deterjanlar, genel yıkama için çok uygundur ancak, leke çıkarma özelliği sıvılara göre daha azdır. Sıvı deterjanlarla daha güçlü leke çıkarma sağlayabilirsiniz.

TUZUN NEMLENMESİNİ ÖNLEME YÖNTEMLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: çamaşır deterjanı mı toz mu daha iyi

İlginizi Çekebilir

TUZUN NEMLENMESİNİ ÖNLEME YÖNTEMLERİ

Tuzun nemlenmesini önleme yöntemleri için genellikle tuzluğun içine pirinç koyulmaktadır. Pirinç ile tuzluk içerisinde biriken …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir