TOZ VE SIVI DETERJAN ARASINDAKİ FARKLAR

Toz ve sıvı deterjan arasındaki farklar her zaman merak konusu olmuştur. Deterjan firmaları bazen toz deterjanı önerirken, bazen de sıvı deterjanı önermektedir. Peki ya hangisini almak gerekiyor? Bu konu sizin de aklınızı karıştırıyorsa, sizin için yaptığım araştırmaları inceleyebilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; sıvı deterjan da, toz deterjan da aynı amaç için üretilmektedir. İkisi de çamaşırlarınızı iyi bir şekilde temizleyebilmektedir. Sadece bir kaç fark ile.

Fiyatı

Toz deterjanlar, sıvı deterjana göre daha düşük maliyetlidir. Eğer bütçeniz fazla harcama yapmaya yeterli değilse, toz deterjanlarla da çok iyi bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Toz deterjanın raf ömrü sıvıya göre daha uzundur. Tasarruf yapmak isterseniz, toz deterjanı yüksek miktarlarda ya da toptan alabilirsiniz. Sıvı deterjanların da indirimlerini takip ederek, uygun maliyete getirebilirsiniz.

Suyla Etkileşimi

Toz deterjanlar, sıvı deterjana göre suyla daha zor temas etmektedir. Suyun sert olduğu bölgelerde sıvı deterjan kullanımı önerilmektedir.

Leke Çıkarması

Toz deterjanlar, genel yıkama için çok uygundur ancak, leke çıkarma özelliği sıvılara göre daha azdır. Sıvı deterjanlarla daha güçlü leke çıkarma sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

TENEKE KUTUDAN KALEMLİK YAPMAK

Teneke kutudan kalemlik yapmak için paylaştığım bu güzel ve keyifli çalışmayı evinizde mutlaka uygulamalısınız. Evde …

Leave a Reply

Your email address will not be published.