tunus işi desenli yelek yapimi ve modelleri

TUNUS IŞI DESENLI YELEK YAPIMI

Tunus işi örgü tekniği ile yelek modelleri, patik modelleri ve hatta bere modelleri dahi uygulanmaktadır. Başta birçok kadına bu örgü tekniği zor gelse de bu teknik öğrenildiğinde aslında uygulanışı oldukça zevkli bir örgü türü olmaktadır.

Farklı bir tarzı ve görünümü olan hazır dokumaya benzeyen el işçiliği olarak oldukça ağır görünen Tunus işi tekniği ve desenli yelek yapımı her örgü dokuyan kişinin yapabileceği bir dokuma türü değildir.

Tunus işi örgü bebek yeleği modelleri online sitelerde ve örgü yapımı ile ilgili videolar  izlenerek oldukça kolay öğrenilebilir. Diğer örgü modellerinden oldukça farklı görünüme sahip olan Tunus işi yelek modelleri renkli işlemeler ve nakışlar ile süslenerek daha hoş ve daha renkli hale getirilebilir. Bebekleriniz için atkı, yelek ve hırka modelleri tercih edilebilir. Sizler de bu modelleri oluşturmak için online siteleri tercih edebilir ve birbirinden hoş modellerden en çok beğendiğiniz modeli yelek,  hırka,  bere ya da atkı şeklinde dokuyarak tercih edebilirsiniz.


ÖRGÜ BEBEK BATTANİYELERİ YAPIMI VE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir