TUNUS İŞİ ÖRME TEKNİĞİ NASIL YAPILIR?

Tunus işi örme tekniği nasıl yapılır sorusu, bir çok bayanın aklında yer etmiştir diye düşünüyorum. Sıkça adı duyulan bu örme tekniği, son derece eğlenceli ve basit bir yapılışa sahiptir. Farklı çok sayıda örgü üründe kullanılabilen bu teknik, özellikle koltuk örtüsü ya da battaniyeler için çok ideal.

Tunus işi örgü için gagalı şiş de denilen özel bir araç kullanılır. Şiş gibi uzun ancak tığ gibi ucunda gagası bulunan bu özel şiş, kalın ipler ile uyumlu şekilde kullanılabiliyor. Tunus işi örneği için yapılacak olan ürünün boyutuna göre zincir çekerek örgüye başlayın. Sonraki sırada sık iğne yapar gibi batıp ip alın zincir içinden ancak çekmeyin. Bu şekilde gagalı şişte ilmekleri biriktirip sonuna kadar gelin. Sonraki sırada aldığınız ilmekleri şişe ip alıp içinden geçirerek tek tek örerek sıra sonuna gelin. Bu şekilde örgüye devam edebilirsiniz.

Tunus işi örme tekniği ile bebek battaniyesi, bebek giyim ürünleri, bayan giyim ürünleri, paspas modelleri, koltuk örtüsü modelleri, örme çantalar ya da farklı aksesuarlar hazırlanabilir. Düz tunus işi örgüsü ile hazırlanan ürünlerin üzerine farklı renkler ile işleme yapılıp süslenebilir.

Tunus örgüsü nasıl yapılır başlığı ile ele aldığım konumun sonuna geldim. Aşağıda örgü tekniğinin detaylarını anlatan resimleri sizlerle paylaşıyorum. Bu resimlere göre siz de tunus işi örme tekniğini kullanıp şık ve farklı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

tunus-işi-örgü-nasıl-yapılır


HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir