TUNUS İŞİ ÖRME TEKNİĞİ NASIL YAPILIR?

Tunus işi örme tekniği nasıl yapılır sorusu, bir çok bayanın aklında yer etmiştir diye düşünüyorum. Sıkça adı duyulan bu örme tekniği, son derece eğlenceli ve basit bir yapılışa sahiptir. Farklı çok sayıda örgü üründe kullanılabilen bu teknik, özellikle koltuk örtüsü ya da battaniyeler için çok ideal.

Tunus işi örgü için gagalı şiş de denilen özel bir araç kullanılır. Şiş gibi uzun ancak tığ gibi ucunda gagası bulunan bu özel şiş, kalın ipler ile uyumlu şekilde kullanılabiliyor. Tunus işi örneği için yapılacak olan ürünün boyutuna göre zincir çekerek örgüye başlayın. Sonraki sırada sık iğne yapar gibi batıp ip alın zincir içinden ancak çekmeyin. Bu şekilde gagalı şişte ilmekleri biriktirip sonuna kadar gelin. Sonraki sırada aldığınız ilmekleri şişe ip alıp içinden geçirerek tek tek örerek sıra sonuna gelin. Bu şekilde örgüye devam edebilirsiniz.

Tunus işi örme tekniği ile bebek battaniyesi, bebek giyim ürünleri, bayan giyim ürünleri, paspas modelleri, koltuk örtüsü modelleri, örme çantalar ya da farklı aksesuarlar hazırlanabilir. Düz tunus işi örgüsü ile hazırlanan ürünlerin üzerine farklı renkler ile işleme yapılıp süslenebilir.

Tunus örgüsü nasıl yapılır başlığı ile ele aldığım konumun sonuna geldim. Aşağıda örgü tekniğinin detaylarını anlatan resimleri sizlerle paylaşıyorum. Bu resimlere göre siz de tunus işi örme tekniğini kullanıp şık ve farklı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

tunus-işi-örgü-nasıl-yapılır

İlginizi Çekebilir

cift tig dikis egitimi

ÇİFT TIĞ DİKİŞ EĞİTİMİ

Tığ aracılığıyla dikiş yapmak birçok bayanın kullandığı bir yöntemdir. Fakat tabii bu yöntemin de farklılıkları …

Leave a Reply

Your email address will not be published.