ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM

Üçgen dantel motifleri şemalı anlatım konum ile sizlere daha önceden de verdiğim gibi farklı ve özel motif örneklerinden sunacağım. Daha önce sitede kare ve yuvarlak dantel motif örneklerinden sizlere örnekler vermiştim. İsterseniz o örnekleri de inceleyip kullanabilirsiniz. Bugün ele aldığım motifleri ise istediğiniz her üründe kullanabilirsiniz.

Üçgen dantel örnekleri orta kısımları diğer motiflerde olduğu gibi yuvarlak olarak başlanan motiflerdir. Zincir ile başlanan ve örneğe göre trabzan ya da daha farklı dantel teknikleri ile devam edilen motiflerde belirli bir yere kadar yuvarlak motifmiş gibi örgü yapın. Orta kısım bitirildikten sonra kenarlardan 3 adet üçgen şeklinde çıkıntı oluşturulacak şekilde örgüye devam edin. En son ince bir kenar geçerek motifi tamamlayın.

Üçgen dantel motiflerini oda takımı, vitrin takımı, dekoratif perde yapımı ya da masa örtüsü yapımında kullanabilirsiniz. Ben bu tür motifler ile çok hoş giyim ürünleri, şal modelleri ve fular çeşitlerinin de yapılabileceğini düşünüyorum. Bu motiflerin minyatür modellerinden hoş küpe, kolye ya da kemerler de elde edebilirsiniz.

Üçgen dantel örnekleri ile ilgili konumun sonunda sizlerle iki adet özel motifi paylaşıyorum. Motiflerin yanında bulunan örnek şemasından istediğinizi inceleyip hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

üçgen-dantel-motifleri-şemalı-anlatım

İlginizi Çekebilir

YENİ PAPATYA LİF MODELİ

Yeni papatya lif modeli, pek çok kişinin tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Papatya lif …

Leave a Reply

Your email address will not be published.