Uğur Böceği Şapka Yapımı
Uğur Böceği Şapka Yapımı

UĞUR BÖCEĞİ ŞAPKA YAPIMI

 

Örgü işleri arasında sevdiğimiz bir yere sahip olan şapkalar kış günlerinde en çok aradığımız ürünlerden biridir. Hazır olarak satılanlar bir yana kendi ellerimizle ördüğümüz şapkalar bizim için ayrı bir yere sahiptir. Özelikle bebek ve çocuklara ördüğümüz şapkalar ile ne kadar sevimli bir görüntünün ortaya çıktığını görebiliyoruz.

Bu yazımızda sizlere bebeklere ve çocuklara sıklıkla yapılan uğur böceği şapkanın yapımını anlatacağız. Uğur böceği örgü şapka yapımını görsellerle destekleyerek sizlere bu şapka yapımını açık bir şekilde göstereceğiz.

Uğur Böceği Şapka Malzemeleri

  • 1 tane kırmızı renkli ip
  • 1 tane siyah renkli ip
  • 5 numara tığ

Uğur Böceği Şapka Yapım Aşamaları

  • İlk olarak 7 tane zincir çekerek şapkaya başlayın. Zinciri daire haline getirin ve 12 tane sık iğne ile daireyi doldurun.
  • İkinci sırada ise her sık iğneye iki kere batarak 24 tane sığ iğne yapın.
  • Üçüncü sırada 2 örüp 1 arttırarak devam edin.
  • Sonraki sıralarda öreceğiniz çocuğun alnına ulaşana kadar 3 örün 1 arttırın. Fakat bu arttırmalar şapkada potluk oluşturmamalıdır buna dikkat edin.
  • Bu şekilde şapkanızın örümü tamamlanmıştır. Bu aşamadan sonra siyah iple şapkanın üzerine benekleri yapabilirsiniz. İstediğiniz diğer figürleri ise örerek şapkanızın üzerine sağlamca dikin. Şapkanız kullanıma hazırdır.

Pratik Bir Bebek Şapkası

Uğur böceği şapkası kolay ve pratik bir şekidle örülen şapkalar arasında yerini almıştır. Örgü şapka örnekleri arasında en çok yapılanlardan biri olan bu model siz hamaratlı ellerin elinde adeta bir esere dönüşecektir. Özellikle kız çocuklarında çok sevimli bir görüntü oluşturan bu şapkayı sizler de kendi çocuklarınıza ve sevdiğiniz çocuklara örerek hediye edebilirsiniz.

Kış Aylarının Vazgeçilmezi Örgü Şapkalar

Kış aylarında en çok kullandığımız ürünlerden biri olan şapkalar arasında örgü şapkaların yeri bizde ayrıdır. Kendi ellerimizle, kendi hayal gücümüzle ve yeteneğimizle ürettiğimiz şapkaları hem kendimiz için hem de sevdiklerimiz için örerek mutluluğumuza katkı sağlıyoruz. Kış aylarında hem üşümemek, hem de şık görünmek için giydiğimiz örgü şapkaları istediğimiz renkte ve desende örebiliriz.

 Bebeklerde Uğur Böceği Havası

Son zamanlarda bebeklere yapılan şapka modelleri arasında en çok yapılan modellerden biri de uğur böceği şapkalarıdır. Bu şapka modelleri bebeği hem sevimli göstermekte hem de onların da ilgisini çektiği için severek kullanmaktadırlar. Sizler de bu örgü şapka modeli ile hem kendinizi hem de bebeklerinizi sevindirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

kanavice-lavanta-yapimi-2

KANAVİÇE LAVANTA YAPIMI

Kanaviçe lavanta yapımı, son zamanlarda oldukça popüler olan, örgü ve çeşitli hobileri yapmaya hevesli olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published.