Ana Sayfa / EV İŞLERİ / UN BÖCEKLENMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN YÖNTEMLER

UN BÖCEKLENMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN YÖNTEMLER

Un böceklenmesini engellemek için yöntemler ile siz de bilgiler edinebilirsiniz. Un böceklenmesi, en can sıkıcı durumlardan birisidir. Hamur işi ve ekmek yapımında kullandığınız unun içindeki küçük siyah böcekler oldukça fazla derecede sinirinizi bozacaktır. Bu durumdan kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikle unun da bir son kullanma tarihi olduğunu atlamamalısınız. Paketinin üzerinde yazan son kullanma tarihine uyarak, ununuzu daha sağlıklı biçimde muhafaza edebilirsiniz.
  • Unun böceklenmemesi için serin ve kuru ortamda saklanması gerekmektedir. Eğer hava almayan bir kap içine yerleştirebilirseniz daha iyi olacaktır. Sıcak yerlerde böceklenme olması kaçınılmaz bir durumdur.
  • Yaz aylarında nem ve sıcaklık çok yoğun olduğu için, böceklenmenin en çok meydana gelmesine neden olmaktadır. Yaz aylarında ununuzu ağzı açık bir şekilde buzdolabında muhafaza etmelisiniz.
  • Unu sakladığınız kapların içine birkaç adet defne yaprağı koyarsanız, böceklenmenin önüne geçmiş olursunuz.
  • Rengi sarıya dönmüş olan unları kesinlikle kullanmamalısınız. Bu tür unları, bir süre sonra böceklenme yapabilmektedir.

YUMURTAYI ÇATLATMADAN HAŞLAMAK İÇİN PÜF NOKTALARI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN KOLAY BULAŞIK MAKİNESİ TEMİZLİĞİ

En kolay bulaşık makinesi temizliği için doğal yöntemlerden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Bir çok deterjan ürünü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir