UZUN SAÇLAR İÇİN KOLAY ÖRGÜ TOPUZ MODELİ

Uzun saçlar için kolay örgü topuz modeli, benim çok beğendiğim pratik bir saç modeli. Hem uzun saçlı kız çocuklarında hem genç kızlar da hem de orta yaşlı bayanlarda çok hoş duran bu özel modelin pratik yapım aşamalarını şimdi sizlerle paylaşacağım. Pratik yapım aşamalarını gördükten sonra bu saç modelini sizlerin de denemek isteyeceğine eminim.

Kolay örgü topuz modeli için ilk olarak saçlarınızı ikiye ayırın. Ayırdığınız saçlarınızı normal düz saç örgüsü ile örün. Ördüğünüz saçları kendi zevkinize göre baş üzerinde ya da baş arkasında toplayın. Firkete ile saçları sabitleyin. Bu aşamada koyu saçlar için siyah renk, açık renkli saçlar için sarı renkli firketelerden kullanmanız daha uygun olacaktır. Saçı sabitledikten sonra sprey ile kalıcı olmasını sağlayın. En son küçük düzeltmeleri de yapıp saç modelini tamamlayın.

Kolay topuz modelini yaparken isterseniz topuz bölgesine çiçek, kurdele gibi farklı aksesuarlar da yerleştirebilirsiniz. Bu sayede saç modelinizi daha zengin bir hale getirebilirsiniz. Saçlarınız katlı kesime sahip ve ön kısımlarda daha kısa katlar var ise bunlara da ayrı şekil verip kullanabilirsiniz.

Kolay örgü topuz nasıl yapılır sorusunun cevabı olan konumun burada sonuna geldim. Sizler de bu örgülü topuzu denemek isterseniz, aşağıdaki resimleri inceleyerek pratik saç modelini hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

uzun-saçlar-için-kolay-örgü-topuz-modeli


FERMUAR BİLEKLİK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir