Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / UZUN TUNİKTEN ELBİSE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

UZUN TUNİKTEN ELBİSE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Uzun tunikten elbise yapmak resimli anlatım başlığı ile hazırladığım bugünkü konumda sizlerle şık ve zarif bir elbise modelini anlatacağım. Hemen hemen her bayanın dolabında bulunan, özellikle kilo vermeye başlayan bayanların “Artık bana büyük geliyor ne yapsam” dediği tunikler ile yapılan bu elbise modeli, günlük ve abiye olarak kullanılabilecek özelliklerde.

Tunik ile elbise yapmak için siz bol gelen, uzun bir tuniğe ihtiyacınız var. Tuniğin kısa kollu ya da sıfır kol olması daha uygun ancak uzun kollu tuniklerin de kollarını keserek aynı şekilde kullanabilirsiniz. Bu elbisenin yapımınında her hangi bir dikiş bilgisine sahip olmanız gerekli değil. Sadece şemada verilen şekilde tuniği kesip tutturmanız yeterli.

Tunikten elbise yapmak için ilk olarak kolları uzunsa birleşim yerinden kollarını aynı olarak şekilde kesin. Sonrasında vücut boyunuza göre bel kısmından aşağısını kesin. İki parça haline gelen tuniğin üst kısmından, tam orta ön noktasından yuvarlak bir delik açın. Etek kısmının da orta kısmından biraz kesip üstten yırtmaç gibi yapın. Tunik ile yapılan elbiseyi kullanırken iki parça halindeki parçaları delikten geçirip sabitleyin.

Tunik ile elbise nasıl yapılır konusu ile ilgili görselleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Bu görselleri inceleyerek daha kolay şekilde tunikten elbisenizi hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

uzun-tunikten-elbise-yapmak-resimli-anlatım

SPOR BLUZDAN ŞIK ELBİSE YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Örgü Çanta Modelleri

ÖRGÜ ÇANTA MODELLERİ VE HALATTAN ÇANTA YAPIMI

Örgü Çanta Modelleri Her ortamda bireylerin yanından hiç ayrılmayan örgü çantalar, en büyük toplayıcılarımızdandır. Her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir