V Modeli Siyah Şal Örgüsü
V Modeli Siyah Şal Örgüsü

V MODELİ SİYAH ŞAL ÖRGÜSÜ

 Şallar bayanların özellikle kış aylarında severek kullandıkları ürünlerden biridir. Bu nedenle birçok şal çeşidi ve örgü stili vardır. Hamarat bayanların elinde göz kamaştırıcı bir esere dönüşen bu şallar hemen her bayanın isteğine ve zevkine uygun bir şekilde örülmektedir. Son zamanların dikkat çeken ve sıklıkla örülen şal modellerinden biri de eminim sizin de çok merak ettiğiniz V modeli siyah şal örgüsüdür. Şal modelleri arasında dikkat çekici bir yere sahip olan bu model hakkında kısaca bilgiler vereceğiz.

V Modeli Siyah Şal Örgüsü Yapılışı

V modeli siyah şal nasıl örülür kısaca anlatacağız. Son derece pratik bir model olan bu şal modeli birçok bayanın rahat bir şekilde yapabileceği bir şal örgüsüdür. Öncelikli olaral siyak ip ile 60 ilmek çekin ve toplamda 50 cm uzunluğunda haroşa örgüsü yapın. Bu pratik örgü ile omuza atılan tek taraf bitirilmiş oldu. Şal V şeklinde olacağı için yine 50 cm haroşa örgüsü yaptıktan sonra iki ilmeği şiş üzerinde bırakarak dönüp sırayı örün.

Geri dönüşte iki ilmeğe ilave olarak iki ilmek daha şişte bırakın. Her dönüşte iki ilmek bırakarak son iki ilmek kalana kadar örgüye devam edin. Karşı tarafı da aynı şekilde ama bu kez ikişer ikişer ilmek geri alarak ortadaki V şeklini oluşturun. Diğer 50 cm tarafını da örerek şalı bitirin. Şalınızın daha şık gözükmesi için kenarlarını örümcek yapın.

Her Ortamda Kullanabileceğiniz Bir Model

V model siyah şal her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir şal modelidir. Hem evde hem de dışarı çıktığınızda omzunuza atabileceğiniz bu şal modeli her yaştaki bayanın severek kullanacağı şallardan biridir. Özellikle kış aylarını vazgeçilmezlerinden biri olacak bu şalı kalın iple örmeniz durumunda hem sizi soğuktan koruyacak, hem de şık görünmenizi sağlayacak bir model olacaktır.

Siyah Rengin Asilliğini Yaşayın

Alında bu modeli her renkten yapabilirsiniz. Ama siyah renk hem her kıyafetle uyumlu, hem de asil bir görüntü sunduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Siyah şal örgüsü daha fazla yapılan örgülerdendir. Daha çok kış aylarında kullanıldığı için siyah renk en fazla tercih edilen renktir. Bayanların severek kullandığı bu modeli siz de yetenekli ellerinizde yapabilir ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. İsterseniz yapıp sevdiklerinize de hediye edebileceğiniz bu şal modeli ile istediğiniz renkte örgü yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

kanavice-lavanta-yapimi-2

KANAVİÇE LAVANTA YAPIMI

Kanaviçe lavanta yapımı, son zamanlarda oldukça popüler olan, örgü ve çeşitli hobileri yapmaya hevesli olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *