VİDALI NAKIŞ KASNAĞI İLE KANAVİÇE ÇANTA YAPMAK

Vidalı nakış kasnağı ile kanaviçe çanta yapmak, yaratıcı özel fikirlerden birisi. Ben ilk gördüğümde çok hoşuma gitti ve bugün sizlerle de paylaşmak istedim. Yaratıcı bir fikir olduğunu düşündüğüm kanaviçe çanta yapımı hakkında konumun detaylarını şimdi aktarıyorum. Umarım bu fikir sizin de hoşunuza gider.

Vidalı nakış kasnağı ile çanta yapmak için 2 adet vidalı kasnak, bir adet zincir gibi bir çanta kayışı ve kanaviçe işlemesi için gereken diğer malzemeler yeterli. Kanaviçe çanta yapımı için sadece tek bir kasnak üzerine işleme yapmanız yeterli. Ancak isterseniz, çantanın iki tarafına da farklı desen işleyip iki farklı çanta gibi kullanabilirsiniz. Ben iki tarafın da işleme ile süslenmesi ve kıyafete göre taraflarının kullanılmasını tavsiye ediyorum.

Kanaviçe ile işleme yaparken isterseniz boncuk süslemeleri ve pullar da kullanıp daha şık bir çanta elde edebilirsiniz. Kanaviçe işlemeli çanta yapımını kasnaksız olarak bez çanta yapımında da kullanabilirsiniz. Bu şekilde elde edilen çantalara zevkinize göre taka kolu ve açma kapama aparatı hazırlayabilirsiniz.

Vidalı nakış kasnağı ile çanta yapımı çalışması ile elde ettiğiniz hoş çantaları sevdiklerinize hediye edebilir, eğer imkanınız varsa satışını yapıp ek gelir de elde edebilirsiniz. Aşağıdaki resimde örnek bir çalışmaya yer verilmiş. Bu resme bakıp siz de benzer bir çanta hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

kanaviçe-işlemeli-çanta-yapmak

source


ANLATIMLI ÖRGÜ DERİ BİLEKLİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir