YAĞLI CİLTLERE UYGUN DOĞAL MASKE TARİFLERİ

Yağlı ciltlere uygun doğal maske tarifleri ile sizde güzel bir cilde kavuşabilirsiniz.

Limon maskesi

Cildi çok yağlı ve gözenekli kişiler için uygun bir maskedir. Sıkılaştırıcı etkilidir.

Malzemeler: 2 adet limonun kabuğu, 2 çorba kaşığı su

Yapılışı : Limon kabuklarını suyun içinde 3 dakika kadar bekleyin ve ardından robottan geçirip püre haline getirin. Temizlediğiniz cildinizin üzerine sürün ve bekletin. Ilık su ile iyice yıkayıp kurulayın.

Domates maskesi

Malzemeler : 1 çorba kaşığı kadar taze domates suyu, 1 çorba kaşığı kiş

Hazırlanışı : İki malzemeyi bir araya getirip iyice karıştırın. Sonra da yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekletin. Kuruyunca ılık su ile yıkayıp temizleyin.

Patates maskesi

Malzemeler : 1 adet patates, 1 su bardağı süt, 1 adet yumurta

Hazırlanışı : 1 adet patatesi haşlayıp ezin. Üzerine 1 su bardağı süt ve yumurtanın sarısını ekleyip iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı ocakta biraz ısıtın. Ardından da ılık bir şekilde yüzünüze sürün ve 20 dakika kadar bekletin. Önce sıcak sonra da soğuk su ile yüzünüzü yıkayıp şok etkisi yaratın. Ayda bir kez bunu uygulayabilirsiniz.

 


KURU CİLTLER İÇİN EVDE YAPILAN YÜZ MASKELERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir