Ana Sayfa / EL İŞLERİ / YALANCI SELANİK ÖRGÜ YAPILIŞI VİDEO ANLATIMLI

YALANCI SELANİK ÖRGÜ YAPILIŞI VİDEO ANLATIMLI

Yalancı Selanik Örgü Yapılışı Türkçe Video Açıklamalı

Yalancı Selanik Örgü nasıl yapılır , Gerçek Selanik işlemeyi bilmeyenler veya onu işlemekten sıkılıp Selanik modelinden vazgeçemeyenler için Selanik örgüsü nasıl işlenir konusunu internetten videolu açıklama ile öğrenmek mümkün. İşlemesi oldukça basit olan bu model bitişte de oldukça şık bir hava sunuyor. İster atkı, isten kazak, isterseniz de bebek battaniyesi her türlü yerde kullanabileceğiniz bu model ile sizler de harikalar oluşturabileceksiniz. Yeter ki hayal gücünüzü biraz daha zorlayın ve isteyin. Sizde internetten Türkçe olan videolarla örgülerin yapılışı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yalancı Selanik Örgü Yapımı

Öncelikle ne için bu modeli kullanacaksınız. Yani kazak işlenecek ise ona göre kaç ilmek başlanacak atkı ise kaç ilmek başlanacak buna dikkat etmelisiniz. Başlamanız gereken kadar ilmek başladıktan sonra yalancı Selanik yapımı için; öncelikle ipi kendinize doğur alın ve üç ilmek ters olarak işleyin. Sonrasında ipi diğer yöne atıp bir ilmek düz işleyeceksiniz. İlk sıralarda karıştırmamanız için sayabilirsiniz. Birkaç sıra işledikten sonra model kendini gösterecek ve daha kolay işlemeye başlayacaksınız. Yani sizinde anlayacağı üzere 3 ters bir düz olarak işlediğiniz zaman yalancı Selanik modeli ortaya çıkacaktır.

Bu Model İle Neler İşlenir;

Yalancı Selanik modeli ile öncelikle kız çocuklarına elbise işleyebilirsiniz. Bunun dışında yine bebek battaniyesi, koltuk üstlerinde kış aylarında kullanılan küçük el battaniyesi, kazak, süveter veya hırka hatta etol veya dikdörtgen şal bile yapabilirsiniz. İşlemesi ve yapımı oldukça kolay olan bu model bittikten sonra şık görüntüsü ile de hoş bir görüntü ortaya koyuyor.

PİKE DANTEL KENARI ÖRNEKLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

goblen-nasil-yapilir-1

GOBLEN NASIL YAPILIR?

Goblen Nasıl Yapılır? Goblen yapımı, oldukça beğenilen ve ilgilileri için ön plana çıkan modeller arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir