Yatak Odası Dantel Takımları
Yatak Odası Dantel Takımları

YATAK ODASI DANTEL TAKIMLARI

Dantellerin bir klasik olduğu konusunda sanırım herkes hemfikirdir. Bildiğiniz gibi klasikler modası geçmeyenler demektir. Danteller de modas asla geçmeyen mutlaka bir yerlerde karşımıza çıkan harika el emeği ürünlerdir. Danteller günümüzde dekorasyondan tutun da kıyafetlere kadar kullanılmaktadır. Fakat bizim asıl konumuz dantelin Türk çeyizleri içinde olmazsa olmaz yatak odası takımlarında kullanılması olacak.

Yatak odası dantel modelleri sürekli olarak değişmekle birlikte birçok bayan tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Bu dantellerin desenleri, örgü stileri değişse bile çeyizlerde mutlaka yerini almaktadır. Biz de size güzel dantel modellerinden örnekler göstererek yardımcı olmak istedik.

Beyaz En Çok Dantellere Yakışıyor

Dantellerde kar beyazı iplikler kullanılır bildiğiniz gibi. Farklı renkleri tercih edenler de olsa da hiçbir renk beyaz kadar yakışmaz dantellere. Saflığın ve duruluğun simgesi olan beyaz renk dantellerde kullanıldığında dantelin zarifliği ile birleşerek bizleri büyülemektedir. Yatak odası takımlarında da en fazla tercih edilen beyaz danteller ile yatak odanız ya da her nerede kullanacaksanız o yer zarifliğiyle dikkatleri çekecek.

 Danteller Sıcak Bir Hava Katıyor

Dantellerin en önemli özelliklerinden biri de kullanıldığı ortama sıcak ve samimi bir hava katmasıdır. Aslında bunun nedeni dantellerin çok uzun zamanlardan ber kullanılması denebilir. Yani bizler çocukluklarımızı dantellerin hakimiyet sürdüğü evlerde geçirdik ve insan çocukken şimdikinden çok daha huzurludur. Bu nedenle dantel kullanılan bir ortam bize eskileri de anımsatarak huzurlu samimi ve sıcak bir hava katıyor. Yatak odası dantel resimlerine bakarken bile bunu hissedeceksiniz.

Çeyizlerin Yegane Süsü

Bir genç kızı ya da anneye “Bir çeyizde olması gerekenler nelerdir?” diye bir soru sorulduğunda eminiz ki neredeyse hepsi yatak odası dantel takımları diyecek. Kültürümüzün ve yaşanmışlıkların etkisiyle danteller hayatımızda büyük bir yere sahip. Bu nedenle çeyizlerde mutlaka ama mutlaka bulunmaktadır. Zaten yatak odası dantel takımı bulunmayan bir çeyize de çeyiz gözüyle bakılmıyor. Şaka bir yana danteller, özellikle yatak odası dantel takımları çeyizlerin vazgeçilmez unsurları olarak gelecek nesillere aktarılacaktır.

Yatak Odası Dantel Takımlarında Her Model Mevcut

Yatak odası dantelleri çok fazla yapılan el işi ürünleri olduğu için model yelpazesi de bir hayli geniştir. Aklınızında tutamayacak kadar çok model ve desenle yapılan dantellerde tek değişmeyen şey beyazın hakimiyeti diyebiliriz. İnternet üzerinden detaylı araştırma yaparak yatak odası dantel takımlarının modelleri hakında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

kanavice-lavanta-yapimi-2

KANAVİÇE LAVANTA YAPIMI

Kanaviçe lavanta yapımı, son zamanlarda oldukça popüler olan, örgü ve çeşitli hobileri yapmaya hevesli olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published.