Ana Sayfa / KENDİN YAP / DIY / YATAK ÖRTÜSÜ SÜSLEMEK RESİMLİ ANLATIM

YATAK ÖRTÜSÜ SÜSLEMEK RESİMLİ ANLATIM

Yatak örtüsü süslemek resimli anlatım yazımda, değişiklik seven bayanların çok hoşuna gidecek bir çalışma anlatımı yaptım. Sade, kenarları düz bir yatak örtüsü ya da yatak çarşafını kısa sürede çok özel bir örtüye çevirmek için uygulayabileceğiniz bu çalışmayı çocuklarınız ile birlikte eğlenceli dakikalar geçirerek hazırlayabilirsiniz.

Şimdi anlatacağım yatak örtüsü süsleme çalışmasında renkli püsküllerden yararlanılmış. Bu püsküllerden başka el işi çalışmalarında da yararlandık. Bu nedenle hazırlama aşamasında çok fazla zorlanmayacağınızı düşünüyorum. Yatak çarşafı kenarı süslemesi için yapılacak püsküller için sadece bol miktarda renkli ip ve dikdörtgen aparat yeterli. Bu dikdörtgen aparatın seçiminde yapmak istediğiniz püsküllerin boyutlarına göre bir seçim yapmanız gerekir.

Yatak örtüsü yenileme çalışması sırasında tek renk ip kullanabileceğiniz gibi çok sayıda farklı renk ip de kullanabilirsiniz. Bu renklerin seçiminde hem diğer renkler ile uyuma hem de odanın genel dekorasyonu ile uyumuna dikkat etmelisiniz. Bu şekilde daha uyumlu ve daha özel bir yatak örtüsü sahibi olabilirsiniz.

Sade ve düz bir yatak çarşafından özel bir yatak örtüsü hazırlamak ya da var olan yatak örtüsüne daha farklı bir tarz kazandırmak için bu çalışmayı yapmayı düşünürseniz, aşağıdaki resimli aşamaları dikkatlice inceleyip uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin.

yatak-örtüsü-süslemesource

OKUL ÖNCESİ KAĞIT BARDAKTAN KURBAĞA OYUNCAK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Dantel peçete örnekleri -

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ Danteller evin birçok alanında olduğu kadar günlük hayatta da kullanılan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir