YATAK ÜSTÜNDEKİ LEKELERİ TEMİZLEMEK İÇİN PRATİK ÇÖZÜM

Yatak üstündeki lekeleri temizlemek için pratik çözüm yöntemini kullanarak daha temiz ve sağlıklı bir kullanım sağlayabilirsiniz. Misafir yatakları veya yata odasında kullandığımız yatak üzerinde zamanla sararmalar ve benzeri bir çok leke meydana gelmektedir. Lekeli yatak ile uyumak kimse istemez. Özellikle de misafir geldiğinde büyük bir sıkıntı çekersiniz. Bu yöntem ile lekeli yatağınızı kolayca temizleyebilirsiniz.

Kullanılacak Malzemeler

-1 Yemek kaşığı mısır nişastası
-1 Yemek kaşığı karbonat
-Tüm yüzeyler için kullanılan Cif
-Ilık su
-Bez
-Çarşaf
-Oklava
-Elektrikli süpürge

yataktaki-lekeler-vekokulardan-kurtulun

Uygulama

Öncelikle yatağın üzerini elektrikli süpürge ile iyice çekin. Sonrada nişasta ve karbonatı yatağa serpiştirin. 30 dakika kadar bekledikten sonra yatağın üzerini yine elektrikli süpürge ile çekin. Tüm yüzeyler için kullanılan cif deterjanı ılık su içine ekleyin ve bu su ile yatağı güzelce silin. Çok ıslatmamaya dikkat edin. Sonrada kuru bezle tampon yaparak üzerinde temiz bir çarşaf serin. Oklava ya da fırça sapı ile vurarak nemini iyice alın. Böylece daha temiz ve hijyenik bir yatağınız olmuş olacak.


Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir