Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / BEBEK ÖRGÜLERİ / YAZLIK BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ MODELLERİ

YAZLIK BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ MODELLERİ

Örgü modelleri yüzyıllardır süre gelen bir kültürün değişmez unsurudur. Babaannelerimiz, anneannelerimiz, annemiz de bu geleneği sürdürmüşlerdir. Her çocuğun küçüklüğünde giymiş olduğu örgü bir takımı, patikleri, kız çocuklarının ise rengarenk elbiseleri olmuştur.

Yazlık kız bebek ve çocuk örgü modelleri hızla eski ününe kavuşmaktadır. Özellikle ev hanımları çocukları için bu elbise yapımlarına internet üzerinden kolaylıkla uğraşmakta hem zamanını olumlu yönde değerlendirmekte hem de çocuklarını mutlu etmektedirler. Yapılan bu elbiseler sadece ev ortamında değil düğün, davet, nişan, kutlama, doğum günü gibi pek çok özel günde de gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Yazlık kız bebek ve örgü modelleri kullanılan ipin cinsi, örme sitili ve örme işlemi için kullanılan şiş veya tığa göre de değişik şekiller almaktadır. Aynı zamanda yapılan bu elbiseleri boncuklar, kurdeleler ve ren renk şirin ve şekilli düğmelerle de süslemek mümkündür. Aynı zamanda örülen elbiseler patikler, saç bantları, bolero veya şapkalar ile kombin edilebilir. Bu sayede bebek veya kız çocuklarının tatlılığına tatlılık eklenecek daha şirin ve sevimli olacaklardır.

Bu yüzden örgü işlemi için seçilen ipler çocukların cildini tahriş etmeyecek nitelikte olmalıdır. Hatta yapılan bu çocuk giysileri geleneklerimizde olan çocuk görme işlemi içinde bire birdir. Gönül rahatlığı ile bebek görmeye giderken götürülebilir. Elbiselerin üzerine hayvan figürleri, kalp motifleri de isteğe bağlı olarak eklenebilir.

 

EŞARP VE TÜRBAN BAĞLAMANIN KOLAY YOLLARI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Kazak-Ornekleri-1

KAZAK ÖRNEKLERİ

Kazak örnekleri, özellikle kış aylarına girmiş olduğumuz dönemlerde bizim için giymesi en keyifli ve en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir