Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / YAZLIK GELİN YELEĞİ YAPIMI

YAZLIK GELİN YELEĞİ YAPIMI

Gelin olmak, pek çok genç hanımın hayali. Birçok genç hanım, evlendikten sonra giyeceği kıyafetleri dahi özenle seçmekte ve hazırlamaktadır. Kültürümüzde, yeni evlenecek olan genç kız için çeşitli örgüler yapılması çokça meşhurdur. Gelin yelekleri, bunlardan yalnızca bir tanesidir.

yazlik-gelin-yelegi-yapimi-1

Yazlık gelin yeleği, gelin adayının kendisinin örebileceği gibi, kayınvalide ya da yakın akrabalar tarafından da örülen yelek çeşitleri arasında yer almaktadır. Yaz aylarında özellikle akşamları giyilebilecek, hem kişiyi soğuktan koruyacak hem de seçilen kıyafetin üzerine son derece şık görünecek gelin yeleği yapımı, sizin de tercihlerinizden birisi olabilir. Gelin yelekleri, pek farklı renkte örülebilse de genelde açık renkler tercih edilmektedir.

Gelin Yeleği Nasıl Yapılır?

Gelin yeleği yapımı farklı model ve desen seçenekleri ile pek farklı şekilde yapılabilmektedir. Yelek yapımı sırasında kullanılacak desen ve boyutlar, çokça değişkenlik gösterebilmektedir. Siz de internet sitemizde detaylıca modellere bakabilir ve kendiniz için en güzel yeleğin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. Gelin yeleğini diğer yeleklerden ayıran en önemli etken, daha şatafatlı görünmesidir. Yelek üzerinde kullanılan desenler, oldukça şık ve görkemli durabilmektedir.

yazlik-gelin-yelegi-yapimi-2

Tipik bir yelek olarak başlamış olduğunuz ürünü, çeşitli desen ve motifler ile süsleyerek siz de oldukça şık bir gelin yeleği elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Yukarıda sizin için birçok gelin yeleğine yer verdik. Bu fotoğrafları inceleyerek siz de örgü işlemine başlayabilirsiniz.

 

YENİ PAPATYA LİF MODELİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Derya-Baykal-Lif-Modelleri-1

DERYA BAYKAL LİF MODELLERİ

Derya Baykal lif modelleri, programı tercih eden kişilerin en çok yapmaya çalıştığı modeller arasında bulunmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir