YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!_4
Örgü Yazlık Çocuk Elbise Modelleri

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!

Yazlık kız bebek ve çocuk örgü elbiseleri modellerinden jile elbise yapımını sizlere anlatacağız. Bunun için öncelikle şişinize 22 adet ilmek atın. Kenarda kalan ilmekleri kenar ilmeği şeklinde ortada kalan ilmekleri ise düz bir şekilde öreceksiniz. Bu modelde örgünüzü bir adet düz bir adet ters gidecek şekilde devam ettirmelisiniz. Bu husus modelin ön yüzü için geçerlidir. Modelin arkasına gelindiğinde ise düz olarak ördüğünüz ilmeklerin üzerine ters ilmekler, ters olarak ördüğünüz ilmeklerin üzerine ise düz ilmekler atacaksınız.

Yani kısacası ön kısımda bir adet düz bir adet ters giderken arka sırada bu durumun tam tersi yönünde bir adet ters bir adet düz olarak ilerleyeceksiniz. Bu şekilde sıra sonu gelene kadar ilerleyeceksiniz. Ardından bu durumu iki tur boyunca devam ettireceksiniz.

Yazlık kız bebek ve çocuk örgü elbiseleri arasında belki de en kolaylarından biri olan bu modelimizde bizler mavi ve beyaz renklerini tercih ettik. Ancak sizler arzu ettiğiniz başka renkleri de kullanabilirsiniz. Elbisenin etek boyutunu 50 santimetre, büstünü 37 santimetre, kenarını ise 46 santimetre şeklinde ayarlayın. 123 adet ilmekle örmeye başladığımız bu modelin 90 ilmeğini bir renk 33 ilmeğini ise diğer bir renk olarak tercih edin.

Ardından modeli koltuk altı ve yaka kısımlarından jile elbise olacak şekilde kesin ve dikme işlemini gerçekleştirip hazır hale getirin.

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published.