Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / YAZLIK ÖRME BLUZ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

YAZLIK ÖRME BLUZ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Yazlık örme bluz yapmak resimli anlatım konum ile sizlere çok zarif ve kibar bir örgü giyim ürününden bahsedeceğim. Bu ürünün yapım aşamasında çok basit ve eğlenceli bir örnek kullanılmış. Yeni örgüye başlayanların bile kolaylıkla hazırlayabileceği bu örgü motifi ve örme bluz yapımının aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örme bluz yapmak için tığ işi örgü kullanılır. Bu tığ işi örgüde trabzanlar aralarında boşluk kalacak şekilde şerit halinde yapılır. Motifin yapılışı ile ilgili detayları aşağıda paylaştığım resimde daha iyi görebilirsiniz. Bluzun bel kısmı ve kol kısmının bitişi için lastik örgü kullanabilirsiniz. Bunun için de uygun kalınlıkta şişler kullanabilirsiniz.

Yazlık örme bluz yapmak için istediğiniz bir renkte ip kullanabilirsiniz. Ancak seçeceğiniz ipin yazlık kıyafetler için uygun olan iplerden olmasına dikkat edin. Eğer çok sade bir bluz istemiyorsanız, ufak boncuklar da kullanabilir, örme bluzunuzu kendi zevkinize göre özel olarak tasarlayabilirsiniz.

Örme bluz nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resim ve şemaya göre daha ufak boyutlarda da aynı şekilde bluz hazırlayıp küçük kız çocukları ile kombin oluşturabilirsiniz.

source

yazlık-örme-bluz-yapmak-resimli-anlatım

 

EVDE ÇOCUK PLAJ SANDALYESİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL ÖRGÜ BİKİNİ MODELLERİ

Son yılların modasına bakıldığında örgü bikini modelleri kullanımının yaygınlaştığını görmek kaçınılmaz olacaktır. Örgü ile yapılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir