YAZLIK ÖRME BLUZ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Yazlık örme bluz yapmak resimli anlatım konum ile sizlere çok zarif ve kibar bir örgü giyim ürününden bahsedeceğim. Bu ürünün yapım aşamasında çok basit ve eğlenceli bir örnek kullanılmış. Yeni örgüye başlayanların bile kolaylıkla hazırlayabileceği bu örgü motifi ve örme bluz yapımının aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örme bluz yapmak için tığ işi örgü kullanılır. Bu tığ işi örgüde trabzanlar aralarında boşluk kalacak şekilde şerit halinde yapılır. Motifin yapılışı ile ilgili detayları aşağıda paylaştığım resimde daha iyi görebilirsiniz. Bluzun bel kısmı ve kol kısmının bitişi için lastik örgü kullanabilirsiniz. Bunun için de uygun kalınlıkta şişler kullanabilirsiniz.

Yazlık örme bluz yapmak için istediğiniz bir renkte ip kullanabilirsiniz. Ancak seçeceğiniz ipin yazlık kıyafetler için uygun olan iplerden olmasına dikkat edin. Eğer çok sade bir bluz istemiyorsanız, ufak boncuklar da kullanabilir, örme bluzunuzu kendi zevkinize göre özel olarak tasarlayabilirsiniz.

Örme bluz nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resim ve şemaya göre daha ufak boyutlarda da aynı şekilde bluz hazırlayıp küçük kız çocukları ile kombin oluşturabilirsiniz.

source

yazlık-örme-bluz-yapmak-resimli-anlatım

 


EVDE ÇOCUK PLAJ SANDALYESİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir