YILDIZ İŞLEMESİ NASIL YAPILIR?

Yıldız işlemesi nasıl yapılır başlıklı bu yazım ile yine kolay bir nakış örneğinden bahsedeceğim. Farklı el işi çalışmalarında sıkça kullanılan yıldız modeli nakış işlemelerinde de sıkça kullanılıyor. Çocuk kıyafetlerinin süslenmesinde de kullanılan bu örneğin yapımını çoğu bayanın bildiğini tahmin ediyorum. Bilmeyenler için şimdi detaylarını anlatacağım.

Kolay yıldız nakışı yapmak için ilk olarak yıldız şeklinde 5 adet delik açın. Bu deliklerden sıra ile iğneyi geçirip ipin altından üstünden geçirerek yıldız şeklini yapın. İlk aşamada delikleri açmak ve yıldızların aynı boyutta olması için istediğiniz ebatta bir şablon çıkarıp bu şablon üzerinden kaç adet yıldız istiyorsanız o kadar hazırlayabilirsiniz.

Yıldız işlemesini her tür kumaş nakışında kullanabilirsiniz. El nakışı da denilen yöntemler ile desenlendirilip hazırlanan yatak örtüsü, yatak çarşafı, yastık kılıfı, havlu kenarı ve daha farklı ürünlerde bu yıldız örneğini rahatça kullanabilirsiniz.

Yıldız işlemesi yapımı konusu ile ilgili detayları aşağıdaki resimden daha kolay inceleyebilirsiniz. Resimde iğnenin giriş çıkış yerleri ve ipin altından üstünden geçirilme yerlerini dikkatlice inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

yıldız-işlemesi-nasıl-yapılır

İlginizi Çekebilir

Fiyonklu iğne oyası nasıl yapılır

FİYONKLU İĞNE OYASI YAPIMI

Tülbentler ve yazmalar, kültürümüzde oldukça önem tutan ürünler arasında yer alıyor. Fiyonklu iğne oyası yapımı, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *