YOĞURT KABINDAN SEPET YAPMAK

Yoğurt kabından sepet yapmak, geri dönüşüm projelerinin en keyiflilerinden birisidir. Neredeyse hiç masraf yapmadan, evdeki malzemelerle çok şık, dekoratif sepet hazırlayabilirsiniz. Geri dönüşüm projelerinin en güzel avantajlarından biri de çevreyi kirletmeden, tüm atık malzemeleri kullanılabilir hale getirmektir.

Geri dönüşüm projeleri, tüketim çılgınlığının çok ciddi boyutlara ulaştığı günümüzde büyük önem taşımaktadır. Geri dönüşüm projeleri ile evinizde ve günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz bir çok ürünü kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Marketten satın aldığımız bir çok gıdanın kutulu ambalajı bulunmaktadır. Bu ambalajlar çoğu zaman plastik malzemelerden oluşmaktadır. Bu plastik malzemeleri doğaya bırakarak, hem sağlığımıza hem de dünyamıza zarar vermiş oluyoruz. Bu yüzden, son zamanlarda bir hayli dikkat çeken geri dönüşüm fikirlerini sizlerle paylaşmak istedim. Geri dönüşüm fikirleri arasında yer alan bu projeyi çok kısa sürede hazırlayıp, kullanabileceksiniz.

Yoğurt kapları genellikle kullanıp, çöpe attığımız ürünlerdir. Bu fikir ile artık çöpe atmanıza gerek kalmadan çok hoş bir sepet haline getirebileceksiniz. Yoğurt kabından sepet yapmak için aşağıda paylaştığım görseli incelemeniz yeterli olacaktır.

Source

yogurt-kabindan-sepet-yapmak


BONCUKLU ÇİÇEK BROŞ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir