Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / YUMURTA KABUĞUNA DESEN ÇİZMEK


YUMURTA KABUĞUNA DESEN ÇİZMEK

Yumurta kabuğuna desen çizmek konusu ile sizlere çok eğlenceli ve enteresan bir çalışmanın detaylarını aktaracağım. İnternet üzerinde yumurta kabuğu boyama ya da yumurta kabuğu süsleme olarak da geçen bu çalışmalar, dekoratif minik süs sevenlerin çok ilgisini çekiyor. Sizi daha fazla meraklandırmadan bu özel çalışmanın detaylarına geçiyorum.

Yumurta kabuğundan dekoratif süs yapmak için yumurtalar çiğ ya da pişmiş olarak kullanılabilir. Ben çiğ olarak ve içi boşaltılan yumurta kabuklarını kullanmanızı tavsiye ediyorum. Yumurta kabuğunun içinin boşaltılması ile ilgili detaylı bir anlatımı sitede daha önce vermiştim. Oradan bakıp bu işlemi yumurta kabuğuna zarar vermeden nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Yumurta kabuğu süsleme çalışması için farklı süs aksesuarları ya da değişik boya çeşitleri ile de yapılabilir. Bugünkü çalışmada siyah keçeli kalem ile desen çizimi yapılmış. Farklı geometrik ya da vektörel çizimler ile şekil verilen bu yumurta kabuklarını dekoratif amaçlı istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. İsterseniz bu çalışma ile çocuğunuzun odasına renkli süslemeler de yapabilirsiniz. Ancak bu hazırladığınız süslemeleri çocuğunuzun ulaşamayacağı bir yere sabitlemenizi tavsiye ederim.

Yumurta kabuğundan dekoratif süs yapımı ile ilgili aşağıda size fikir olması açısından farklı desenlerde 4 adet yumurta desenlendirmesi paylaşıyorum. Sizde bu desenlere benzer şekilde kendi zevkinize göre şekil çizebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

yumurta-kabuğuna-desen-çizmek

DÜĞMEDEN PERDE YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

orgu toka yapımı

TIĞ İŞİ ÖRGÜ TOKA YAPIMI

Elinizde örgülerinizden artan ipler var ve bunlar nasıl değerlendirebilirim diye düşünüyorsanız bu yazı tam size …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir