YUMURTA KABUĞUNUN BİLİNMEYEN ÇOK ÖNEMLİ FAYDALARI

Yumurta kabuğunun bilinmeyen çok önemli faydaları hakkında sizler için bilgiler derledim. Yumurta kabuğu ve içinde bulunan zarın bu derece faydalı olduğunu bilmediğinizden eminim. Yumurta kabuğunun faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

yumurta-kabugunun-bilinmeyen-faydalari

  • Cilt lekeleri, kırışıklıklar, cildin yaşlanması, kemik erimesi ve bununla birlikte bağışıklık sisteminin güçlenmesi için de oldukça etkili olduğu kanıtlanmış durumdadır.
  • Yumurta kabuğundan faydalanmak için kabuğu havanda döverek toz haline getirin. Bu şekilde hazırladığınız tozdan günde yarım tatlı kaşığı kadar tüketmeniz önerilmektedir.
  • Kalsiyum desteğinin sağlanması için yumurta kabuğunu dövüp içine limon suyu ekleyin ve ağzı kapalı bir kapta 3-4 gün buzdolabında bekletin. Sonra da günde yarım tatlı kaşığı kadar tüketin.
  • Cilt lekeleri için 1 kaşık yumurta kabuğu tozu, 1 kaşık yoğurt, 1 kaşık yumurta akı ile birlikte 3-4 damla limon suyunu karıştırın. Hazırladığınız bu maskeyi yüzünüze sürüp 20-25 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın. Bu maske, cilt lekelerini giderir, cildi yeniler, renk tonu farklılıklarını ortadan kaldırır.
  • Tahriş olmuş ciltler için de 2 adet yumurtanın kabuğunu toz hale getirip elma sirkesi ile karıştırın ve 3 gün beklettikten sonra cildinize uygulayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *