Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / YUMUŞAK ÖRGÜ TOP YAPMAK


YUMUŞAK ÖRGÜ TOP YAPMAK

Yumuşak örgü top yapmak konusu evde oyun oynamayı seven çocukları olan annelerin çok hoşuna gidecek bir çalışma. Özellikle top oynamayı çok seven çocuklar için yaratıcı bir alternatif olan örgü top ev içinde top oynama keyfini daha güvenli hale getirmek için etkili bir oyuncak olabilir. Hem artık ipleri değerlendirebileceğiniz, hem de çocuğunuzun güvenle oynamasını sağlayabileceğiniz özel oyuncağın yapım aşamalarını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Örgü top yapımında trabzanlar ile oluşturulan motiflerden yararlanılır. Bu motifler için farklı renkli ipler kullanabileceğiniz gibi aynı renk ip de kullanabilirsiniz. Ben daha canlı ve sevimli durması açısından renkli ipleri tercih ediyorum. Yeteri kadar motif hazırladıktan sonra dikim aşamasına geçip yuvarlak top şeklinde dikimi tamamlayın. İçine yumuşak olması için elyaf ya da kumaş parçaları yerleştirip çocuğunuzun eline verebilirsiniz.

Örgü top yapımı için kullanılacak olan her bir motife zincir ile başlayın. Zinciri kapatıp üzerine trabzan yapın. 3 sıra her sırada belirli aralıklar ile trabzan sayısını arttırarak devam edin. Yeterli sayıya ulaştıktan sonra başka bir ip ve tığ ile birleştirme yapabilirsiniz. Çocuğunuzun daha çok sevmesi için üzerine boncuk ya da pul süslemeleri de yapabilirsiniz.

Örgü top nasıl yapılır sorusunun resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz. Siz de bu resimli aşamaları uygulayıp hoş bir oyuncak hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

yumuşak-örgü-top-yapmak

HOBİ ÇUBUĞU İLE KOLAY ÖRNEK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!_4

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!

Yazlık kız bebek ve çocuk örgü elbiseleri modellerinden jile elbise yapımını sizlere anlatacağız. Bunun için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir