YUMUŞAK SAÇLAR İÇİN KÜR TARİFLERİ

Yumuşak saçlar için kür tarifleri ile siz de saçlarınıza bakım uygulayabilir ve yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz.

E Vitamini

Yıpranmış saçlar için eczaneden temin edebileceğiniz 1 adet E vitamini kapsül ile saçlarınızı daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Yoğurt Limon Bal

Saç kepeği oluşumunun en büyük nedenlerinden birisi kuru saç derisidir. Bu durum da, saçlarınızın daha donuk ve sağlıksız görünmesine neden olmaktadır. Doktorun verdiği kepek merhemini kullanabilirsiniz. Kepek merhemine takviye olarak yoğurt maskesi ve kuru saç derisini nemlendirerek kepek oluşumunu engelleyebilirsiniz. Bir kase kadar yoğurt içine 2 çay kaşığı miktarda taze sıkılmış limon suyu ve 2 yemek kaşığı kadar doğal balı ekleyip karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçınıza ve saç derinize iyice uygulayıp 15 dakika bekletip temizleyin.

Muz Maskesi

1 adet muzu kaşıkla ezip püre haline getirdikten sonra saç derisine uygulayabilirsiniz. 15 dakika bekleyip temizleyin. Bu maske sayesinde daha sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

Yumurta Akı Maskesi

Saçı yumuşatarak parlak görünmesini sağlayan bir maskedir. 2 adet yumurta akını iyice çırpıp 2 çay kaşığı kadar limon suyu ekleyin ve saç derinize sürüp 20 dakika kadar bekleyin. Ardından da soğuk su ve şampuanla iyice yıkayın.
Saçınıza biraz mayonez sürüp bekletince de saçınızın parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Mayonezi sürdükten sonra iyice şampuanlayın.

İlginizi Çekebilir

PATATES KABUĞU İLE SAÇ BAKIMI

Patates kabuğu ile saç bakımı yapmak oldukça pratik ve sağlıklıdır. Patates kabuğunu kullanarak saçınızı eski …

Leave a Reply

Your email address will not be published.